Эstrovel - ilaçe në menopauzë

Në jetën e çdo gruaje të vijë një periudhë si menopauzë. Ajo nuk mund të shmanget, por të përgatiten për ardhjen e tij dhe për të siguruar se është e mundur për të kaluar lehtë dhe shpejt, mund dhe duhet të jetë. Njeriu modern është dhënë mundësia për të vënë në praktikë të gjitha përfitimet që ajo ofron farmakologji, dhe një nga të cilat është e drogës Эstrovel. Ky përbërës aktiv është një nga më të efektshme dhe të sigurt, të bazuar vetëm në përbërësit natyral dhe sjell një gjendje të qëndrueshme të hormoneve të trupit. Futje të rregullt të tabletave Эstrovel të sigurojë një qasje gjithëpërfshirëse për parandalimin dhe korrigjimin e çrregullimeve të cilat gjithmonë i shoqëruar nga menopauza, kusht premenstrual ose mosbalancim hormonal drastike.


Përbërja mjekësi ЭstrovelKy produkt përbëhet nga elementët e mëposhtëm:


 • Ekstrakt nga patate e ëmbël të egra, soje dhe tsymitsyfuhy që të zvogëlojë fuqinë dhe shpeshtësinë e flashes nxehtë, duke çuar në të përbashkët mirëqenien;

 • indole-3-carbinol, stabilizon nivelet e hormoneve;

 • bor, i cili parandalon shfaqjen e osteoporozës;

 • Ekstrakti i lë hithër, redukton ënjtje dhe parandalon gjakderdhje;

 • Vitamina komplekse, forcimin e sistemit imunitar dhe kanë efekte antioxidant;

 • aminoacidet dhe komponentëve të tjerë, duke rezultuar në një gjendje normale emocionale dhe rrit rezistencën ndaj situatave stresuese. • Në disa raste, mjekim emërohet në kulmin Эstrovel?  Kjo shtojce dietetike mund të ofrohet në situatat e mëposhtme:


 • menopauza dhe simptomat që lidhen me të;

 • sindroma e karakterizuar periudhë postkastratsyonnomu poyavlyayuschemusya pas operacionit për të hequr vezoret;

 • Simptomet e afrohet menstruacioneve;

 • masat parandaluese që synojnë parandalimin e plakjen e parakohshme.


 • Pritja në menopauzë Эstrovela jep efektet e mëposhtme pozitive në trupin e femrës:


 • hot flashes gjatë menopauzës nuk aq të shpeshta;

 • përmirëson humor, dëshira seksuale duket;

 • reduktuar ndjenja e depresionit, lodhje razdrazhennostyy;

 • largohem dhimbje koke dhe marramendje janë;

 • kthehet në presion normal të gjakut në arteriet. • Rregulloret mjekësi Эstrovel propozuar marrjen e drogës 1 ose 2 herë në ditë, mundësisht në të njëjtën kohë dhe në procesin e të ngrënit. Kohëzgjatja e kursit nuk mund të kalojë dy muaj dhe duhet të koordinohen me shikon një gjinekolog grua. Për këtë ka arsye serioze, numri i përgatitjes pranuar mund të rritet deri në 4 tableta në ditë.


  Side Efektet

  Që të drogës ka një origjinë natyrore, reagimi negativ për pritjen e tij nuk janë tepër të rralla. Megjithatë, sipas udhëzimeve Эstrovela, intoleranca personale është mjaft e mundshme një nga përbërësit e Bud dhe shfaqjen e shenjave të një çrregullim metabolik apo phenylketonuria. Ne duhet të marrë parasysh faktin se ky mjet nuk është një ilaç, kërkon studim të kujdesshëm dhe udhëzim konsultatsyys mjekun.

  Çfarë kjo drogë është e ndryshme nga homologët e tyre?

  Futje të rregullt Эstrovela jep efekt të plotë pozitiv në të gjitha simptomat që shoqërojnë çdo të menopauzës. Gjithashtu, kjo shtojce dietetike është plotësisht i sigurt për trupin e një gruaje, si të gjitha komponentët janë përzgjedhur duke marrë parasysh osoblyvostey.Unikalne saj një-lloj kombinim i përbërësve ndihmon në parandalimin e kancerit të gjirit. Një bonus bukur është parandalimi shtesë e osteoporozën.