Sage me menopauzë dhe e nxehtë flashes

Menopauza - një të gjithë trupi hormonal femër. Kjo në përgjithësi fillon në 40-45 vjet. Gjatë kësaj periudhe ajo ndjehet ndodh për ndryshimet e saj fizike dhe emocionale.

Afrohet të tilla si menopauza, menopauza shpesh fillojnë "flashes nxehtë." Ky është një shqetësim i veçantë dhe rraskapitje manifestohet në djersitje dhe racave presion. Tides e secilës grua janë me intensitet të ndryshëm dhe shpeshtësinë e simptomave. Për disa kjo është një dukuri e rregullt që ndodh shpesh dhe për një kohë të gjatë, dhe dikush ata nuk e dinë.


Tides në menopauzë - mjetet juridike populloreMenopauza është aq e zakonshme që ka shumë rekomandime mbi mënyrat për të lehtësuar atë. Para së gjithash, këto janë këshilla të çojë jetën e ulur, kufizojnë yndyrë në ushqime dhe alkool akute. Ndoshta rekomandimi i një mjeku duke marrë drogë.

Megjithatë, përdorimi më i zakonshëm i mjekësisë tradicionale në menopauzë, flashes nxehtë, si dhe sëmundje të lidhura me moshën e përgjithshme. Shumica rekomandojmë bimeve e mëposhtme gjatë kulmin e Tides, lule apo murriz frutash, tërfili i kuq, Motherwort, trumzë, ca balsam, oe limon përzierjet e barishte të tyre.


Flashes më të popullarizuara të nxehtë gjatë menopauzës dhe përdor urtë barishte medicinale. Batica trajtimi me ndihmën e mjekësisë tradicionale praktikohet në një kohë të gjatë. Pronat e shumta të dobishme për gratë urtë e bën për shkak se ajo është në gjendje për të normalizuar aktivitetin e seksit gjëndra të veprojë si një mjet për efekt rinovimin dhe për të forcuar sistemin nervor.

Sage gjatë menopauzës - si për të bërë?Kur djersitje gjatë menopauzës me urtë gjethe të freskëta mund të shtrydhur lëng çdo ditë dhe për të marrë 2 lugë. Me të njëjtin qëllim mund të marrë çaj me sherebelës. Për ta bërë këtë, i urtë bari i thatë 1 lugë gjelle hedh 2 gota ujë të valë. Infuzion të qëndrojë dhe pini 3 herë në ditë. Ju mund të merrni këtë çaj në ditë. Një pauzë muaj për 1-2 javë.


Gjithashtu e dobishme mbledhja e mëposhtme: Merrni 3 pjesë urtë të thata, 1 pjesë sanëz dhe horsetail bar. Hidh një gotë ujë një lugë gjelle e mbledhjes krijoj vluar për gjysmë ore, pastaj thahet. Ajo duhet të marrë tani për të mbledhur një gjysmë gotë 2 herë në ditë.

Pra, nëse ju e theksuar menopauzë dhe flashes nxehtë - mjete popullore Trajtimi i jep rezultat të qëndrueshëm pozitiv, por simptomat e pakëndshme të ulet.