Mjete Chlamydia Mjekimi popullore

Klamidia referohet infeksioneve të fshehura. Jo e lehtë për të gjetur, por ajo është edhe më e vështirë për të kuruar. Trajtimi i mjeteve juridike popullore në rast të klamidia në çdo rast nuk mund të konsiderohet si një alternativë për terapi të drogës. Por receta shtëpi - një mënyrë e madhe për të ndihmuar trupin tuaj patogjene sëmundje lufta duke forcuar mbrojtjet dhe të zvogëlojë simptomat e pakëndshme të sëmundjes.

Metodat Chlamydia Mjekimi popullore


Për të rritur efikasitetin e trajtimit në spital mund të trajtojë mjetet juridike popullore klamidia. Shpesh e përdorur për të trajtuar infusions bimor dhe decoctions, ekstrakte dhe ekstrakte nga bimeve, duke përfshirë në formën e formave farmaceutike, dietë. Megjithatë, mbani mend se mjetet e njerëzve të klamidia (veçanërisht i njëjtë bar) përmbajnë toksina dhe kimikate të dëmshme, kështu që ata mund të shkaktojnë efekte të rënda anësore.

Si për të kuruar mjetet juridike popullore klamidia?


Si të ndihmojë mjeku juaj trajtuar mjetet juridike popullore klamidia? Ajo është e mirë për të përdorur bimor. A barishte e njohur për trajtimin mjetet hydrastys Klamidia konsiderohen folklorikë në formën e kapsulave që mund të përdoren 1-2 herë në ditë. Ajo stimulon sistemin imunitar.

Trajtimi Folk i klamidia


Një nga receta e infusions e bimëve klamidia përbëhet nga mitrës malore, vodka, raki apo alkool në shkallën prej njëqind gram e produktit mbi litra katit të alkoolit. Mbush në një të errët javësh vendi gjysmë, të marrë një lugë disa ditë. Kursi i trajtimit - 2-3 muaj.

Antibiotikët Chlamydia duhet të merren në mënyrë rigoroze në rekomandimin e një specialisti. Pritjes antibiotikët "e gabuar" mund të çojë në komplikacione. Pastaj ju do të shqetësojnë jo vetëm se si të kuruar mjetet juridike popullore klamidia, por si cystitis kurë, vaginitis dhe ndezjen e grave tjerë. Megjithatë hudhër në trajtimin e klamidia, e cila krijon efektin e një antibiotik natyrore, mund të merret sigurt. Çdo ditë është e rekomanduar për të pirë një gotë me infuzion i hudhër - hudhër pivholivky një gotë me ujë, e lënë brenda natës.

Me pije konvencionale bimor me klamidia rekomandojmë çaj me Wort Shën Gjonit.

Rëndësia e dietës


Mjekësisë tradicionale ofron kurë klamidia përmes dietës. Nuk ka kërkesa të veçanta në aspektin e pushtetit për të trajtuar Klamidia, por ka disa ndryshime në rekomandimet për të përmirësuar cilësinë e dietën tuaj. Mundohuni që të përfshijë në produktet tuaja dietë të tilla si:

  • fasule, fara dhe drithërat dhe arra;

  • Fruta dhe perime të freskëta;

  • jonxhë, Chlorella, bar gruri dhe elbi bari;

  • disa varieteteve të peshkut.


  • Mos harroni se klamidia - kjo është një gjendje të rëndë që kërkon trajtim të kujdesshëm me një mjek me përvojë, mundësisht në një spital. Por ju vetë mund të ndihmojë në shërimin tuaj. Metodat tradicionale të trajtimit të klamidia mund të përdoret për të rritur efektin e terapisë drogës apo të japë lehtësim nga simptomat.