Polip qafës - trajtim pa kirurgji

Sot ne flasim për këtë sëmundje të zakonshme si polyps qafës së mitrës. Ky problem prek shumë gra, e bën nervoz dhe nuk merrni shtatzënë. Perspektivë veçanërisht frikshme e pacientëve të kirurgjisë. Por ne e dimë se si të shpenzojnë mjete popullore trajtimin e sëmundjeve, pa nevojën për kirurgji. Për këtë ne kemi mbledhur në faqen tonë të internetit recetave më të efektshme nga të famshme healers ruse dhe të huaja.
Për të kryer trajtim kompetent polip në qafën e mitrës, është e nevojshme për të përdorur barëra të veçanta, të cilat janë prona absorbable, normalizimin hormonet dhe përmirëson në mitër. Këto janë herbs si furçë të kuqe, Borovaya mitër, horsetail, acaroj dhe mn.in. Përveç kësaj, healers rekomandojnë përdorimin e tampona me mjaltë, aloe, Propolisi dhe substancave të tjera biologjikisht aktive. Me përdorim të rregullt ata mund të heqin qafe e polyps në qafën e mitrës. Për më shumë informacion ju mësoni të recetave tona.


Përmbajtje
 • Përshkrimi Sëmundjet

 • Simptomat

 • Trajtim


 • Yarrow

 • Hithër thumbues

 • Paketa e horsetail zier

 • Babai Bimor tarifë Klymushko

 • Tamponin kurative

 • Mushrooms Ergot

 • Piper e ujit (ujë piper)


 • Përshkrimi Sëmundjet  Polip qafës formuar si rezultat i indeve epiteliale të mitrës. Nën mikroskop, kjo duket si një zgjeruar qelizat tiroide gjëndrave gypit epiteliale rrethuar nga indet dhe enët e gjakut lidhës. Në varësi të faktit nëse mbizotëron në ndërtimin indet e gjëndrave dhe fibroze, ne mund të flasim për dy llojet e polyps - adenomatous dhe fijor. Polyps mund të ketë një këmbë, ose të ketë një formë të sheshtë.

  Sëmundja më shpesh ndodh në gratë e moshës 30 deri 50 vjet. Shumica e polyps janë të mirë. Ndonjëherë, megjithatë, këto tumoret mund të zhvillojnë kancerin. Më shpesh kjo ndodh në gratë gjatë menopauzës.
  Shkaku i polyps në qafën e mitrës nuk është i njohur. Megjithatë, ajo u gjet se zhvillimi i sëmundjes ndikon në nivelet jo normale hormon, domethënë, estradiol tepërt dhe shuma e progesterone është shumë e vogël.

  Simptomat  Kur një polip në grua qafën e mitrës një kohë të gjatë nuk ndihet asnjë simptomë. Megjithatë, tumoret, kur në rritje të shfaqen simptomat e mëposhtme:


 • dhimbje në bark të ulët;

 • më të zgjatur dhe gjakderdhje e rëndë menstrual;

 • diktim pas seksit;

 • gjakderdhje në mes të periudhave të menstruacioneve;

 • paaftësia për të mbetur shtatzënë


 • Trajtim


  Trajtimi i polip qafës së mitrës mund të shpenzojnë mjete popullore. Përgatitjet e ndryshme bimor do të harmonizojnë nivelin e hormoneve të ndryshme, duke rezultuar në një trupin e femrës në mënyrë të pavarur të zgjidhë polip në qafën e mitrës. Ju gjithashtu duhet për të forcuar muskujt e mitrës për të parandaluar gjakderdhje të jetë e mundur dhe menstruacioneve nuk bëjmë si të bollshme. Megjithatë, mbani në mend se të gjitha ilaçe bimor duhet të merret në mënyrë strikte në doza të treguara, sepse trajtimi - një proces shumë i përgjegjshëm dhe serioz.

  Yarrow


  Pas zbulimit të polyps në qafën e mitrës që ju keni rezervuar yarrow. Kjo fabrikë normalizes veprimtarinë e mitrës dhe të zgjidhë neoplazma. Përdorin atë në disa mënyra.
  Po, yarrow është e rekomanduar për të marrë me gojë. Për ta bërë këtë, të marrë 1 lugë çaji me herbs lartë yarrow dhe pour 1 filxhan ujë të valë. Mbuluar me një kapak dhe të lënë të mbush për 5 minuta. Pije pije duhet të jetë në formën e nxehtësisë prej 1 deri 4 gota në ditë, në varësi të shkallës së neglizhencës polip në qafën e mitrës. Trajtimi vazhdoi për 2-3 muaj.

  Healers tradicionale gjithashtu rekomandojmë duke bërë një dush me yarrow. Për këtë qëllim, 100 gram të bimëve të thata (në verë, ne mund të marrë një bandë e madhe e bimëve të freskëta), pour 3 litra ujë të ftohtë. Shto lëngshme të mbush 12 orë, pastaj të nxehtë të vluar temperaturës, tendosje dhe derdh në vaskë me ujë. Ujit në banjë duhet të arrijnë nivelin e veshkat. Kohëzgjatja e trajtimit - 15 minuta në një temperaturë që nuk i kalon 40 ° C Përsëriteni dush çdo 2 ditë deri në polip në qafën e mitrës është zvogëluar. Përveç kësaj, të përdorin mjete të tjera të njerëzve të sëmundjes.


  Në këtë video të Pauline në qafën e mitrës, tregoni mjekut tuaj:


  Hithër thumbues


  Nga polyps në qafën e mitrës dhe të trajtimit acaroj. Ajo është gjithashtu e mundur për të marrë mënyra të ndryshme.
  Çaj për përdorimin e brendshëm 1 lugë çaji gjethe hithër apo lule pour 1 filxhan ujë të valë. Cover dhe të lënë të mbush për rreth 4 minuta. Pini 1-2 gota të infuzionit në ditë deri zhdukjen e simptomave dhe normalizimin e mitrës.
  Gjithashtu të sjellë përfitime të mëdha të trajtimit douching. 1 lugë gjelle e lë hithër derdh një litër ujë të ftohtë, të sjellë një çiban, cool, tendosje dhe dush bëni 3-5 herë në ditë. Në të njëjtën supë bërë rekomandojmë swabs të polip qafës së mitrës. Forma e shtupë garzë, dip në hithër supë dhe të hyjë në vaginë gjatë natës. Trajtimi vazhdoi deri në normalizimin e plotë të mitrës.

  Paketa e horsetail zier


  Kur polyps në fasha qafën e mitrës të sjellë përfitime të mëdha të horsetail zier. Përpjekjet janë si vijon: 5-6 lugë e bimëve të thata duhet të plotësoni në një sitë dhe të vendosur mbi një tigan me ujë të valë - kështu që palë trajton atë. Pak minuta më vonë, kur horsetail bëhet me lagështi dhe të ngrohtë, të përkthejnë atë në napë dhe vendin e saj në bark të ulët. Në krye të kthehet batanije të ngrohtë. Pas compress të qetësoheni, të ngrohur atë përsëri. E njëjta horsetail mund të përdoret katër herë në ditë, çdo herë ngrohje atë. Procedura përsëritet çdo ditë deri polip plotë zhdukjes në qafën e mitrës. Shumë gra lejohet trajtim të tillë për të shmangur kirurgji. Por ne ende rekomandojmë përdorimit paralel mjete të tjera popullore për një shërim të shpejtë dhe normalizimin e mitrës.

  Babai Bimor tarifë Klymushko


  Babai i famshëm polak Herbalist Klymushko mund të privojnë shumë sëmundjeve, duke përfshirë edhe ato nga polyps në qafën e mitrës. Për këtë qëllim, ajo e rekomandueshme tarifa të tilla të trajtimit:

 • Rhizome Angelica - 50 g;

 • Barishte veshtull - 50 g;

 • Horsetail barishte - 50 g;

 • Shepherd çantë barishte - 50 g;

 • Leh kulpër zakonshëm - 50 g;

 • Lule gështenjë - 50 g;

 • Mushrooms kone - 10 g;

 • Red Grass brushat - 10 g;

 • Grass Upland kanceri - 10 g


 • Përgatitja: Merrni një lugë gjelle e përzierje barishte pour 1 filxhan ujë të vluar, të mbuluar dhe të lënë për 3 orë. Pastaj tendosje dhe pije potions në formën e nxehtësisë 3 herë në ditë për 1 gotë para ngrënies. Ky tubim normalizes aktivitetin hormonal dhe kancer.

  Trajtimi për 1 muaj, pastaj të bëjë një pushim për shtatë ditë dhe përsëri propyyte 1misyats njëjtat të grumbullimit. Pastaj bëni një pushim për 12 ditë dhe përsërisin kursin për herë të tretë. Si për të siguruar pacientët e polip pas qafës së mitrës do të ketë asnjë gjurmë.

  Tamponin kurative


  Për trajtimin e polip qafës së mitrës përdorur në mënyrë aktive tampona ndryshme. Ne do t'ju ofrojë disa nga recetat më të efektshme.

 • Mix sasi të barabartë të mjaltë dhe aloe, veshi një shtupë garzë dhe të hyjë në vaginë gjatë natës.

 • Bërxollë hudhër, përziejnë atë me vaj ulliri, vihet në shtupë garzë dhe të hyjnë më thellë në vaginë. Trajtimi vazhdoi deri polip plotë resorption në qafën e mitrës. Mos kini frikë apo djegia erë - hudhër nuk e irriton vaginë dhe shkarkimin nga mitra shpejt të eliminuar erën e hudhër pas heqjes së tampon.

 • Propolisi Mix me ujë të ngrohtë për të kashopodibnoho shtetit. Përzierje rezultuar ishte vënë në një tampon dhe të hyjë në vaginë.

 • Kundër polyps në qafën e mitrës tampona qepë dhe ndihmë. Fshij fruta në rende, përzierje me mjaltë, kjo përzierje thith shtupë garzë dhe shkruani atë brenda natës në vaginë. Përsëriteni trajtim çdo natë për 10 ditë. Në rastin e polyps veçanërisht të mëdha në qafën e mitrës duhet t'i nënshtrohen disa trajtime.

 • Për shëndetin e mitrës është mumje shumë i dobishëm. Ju mund të merrni vetëm 3 gram substancë çdo ditë në mëngjes, por ajo është e mirë për të bërë me tampona mumje. Shpërndajë përgatitjen e ujit të ngrohtë në shtetin trashë, vihet në shtupë garzë dhe të hyjë në vaginë. Vetëm 10-20 i këtyre procedurave - dhe polip në qafën e mitrës do të jetë mbi.

 • Shtrydh lëng nga fruta të kulpër pjekur, përziejnë atë me mjaltë (në proporcione të barabarta), njom shtupë me të lëngshme dhe të hyjë në vaginë. Lëng kulpër përmban përbërësit aktiv që ndihmojnë për të resorption e polyps në qafën e mitrës. Trajtimi vazhdoi për aq kohë sa të gjitha simptomat e pakëndshme të shkojnë larg.


 • Mushrooms Ergot


  Këto kërpudhave reduktuar muskujt e mitrës, dhe për këtë arsye të ndihmojë për të ndaluar gjakderdhje, e cila filloi pas lëndimit polip (p.sh. si rezultat i marrëdhënieve seksuale). Gjithashtu infusions dhe decoctions polyps ergot në qafë dhe në fushën e kancerit.
  Ne rekomandojmë shpenzimet e një trajtim: 1 lugë gjelle tharë kërpudha copëtuar dhe derdh një litër ujë të vluar, të insistojnë 1 orë, pastaj protsezhyvaete. Infuzion pije gjatë ditës kanë nevojë për pjesë të vogla në vend të çajit. Për të përmirësuar shijen që ju mund të shtoni mjaltin. Pas 1-2 muajsh të përdorimit të rregullt të potions vëreni një rënie të konsiderueshme të polyps në qafën e mitrës.

  Piper e ujit (ujë piper)


  Nga polip në qafë bëri që ju të kurseni speca të trajtimit të ujit. Ne ju rekomandojmë që të përgatisë një zierje e 20 gram të bimëve të thata derdh 250 ml ujë dhe ziej për ngrohje të ulët për 15 minuta. Pastaj protsezhyvaete supë dhe bimëve ekuilibrin otzhymaete. Pini 1 barishte lugë gjelle 3 herë në ditë. Së shpejti polyps në qafën e mitrës nuk do të ketë gjurmë.
  Ju gjithashtu mund të bëjë qirinj me ujë të piper. Për këtë ju do të duhet të valoj 1 bimët lugë çaji në një gjysmë gotë me proshutë cilësi të ngrohtë për 2 minuta. Ftohtë përzierje, tendosje atë nëpërmjet një pëlhurë najloni përzierje me miell misri dhe të formojnë një qiri. Mbajini ato në frigorifer. Në natën, qirinj futur në vaginë. Trajtim të vazhdojë çdo mbrëmje deri polip plotë zhdukjes në qafën e mitrës.