Endometrial Hyperplasia - mjete popullore Trajtimi

Hyperplasia endometrial rritje beninje quhet shtresa e brendshme e endometrium, e cila çon në trashje e saj dhe rritjen e vëllimit. Trajtimi i bimëve endometrial hyperplasia përdorur gjatë dhe shpesh të suksesshme.

Trajtimi i hyperplasia endometrial malore mitrës


Një nga trajtimet më të suksesshme dhe të njohura popullore për hyperplasia endometrial është një tretësirë ​​alkool e malore mitrës. Për të përgatitur ekstrakt alkoolike e këtij barishte, ajo duhet së pari të thatë. Pastaj vendin workpiece tharë në një shishe qelqi të errët. Plotësoni atë gjysmë litër të alkoolit (sorokahradusnoho kërkohet) ju mund të përdorni vodka ose konjak. Çdo ditë përmbajtja trazuar butësisht dhe më pas pastrohen në vend të thatë të errët. Alkooli tretësirë ​​do të jetë gati në dy javë.

Tani disa fjalë, si për të trajtuar hyperplasia endometrial përgatitur duke përdorur infuzion alkoolit. Kur dy javë kalojnë, të fillojë të marrë do të thotë një lugë çaji tri herë në ditë. Pas marrjes pije nevojshëm pak ujë. Kursi zgjat tre muaj.
Trajtimi Folk i hyperplasia endometrial dhe sjelljes mënyrë tjetër. Në vend të kësaj tinktura mund të jenë të përgatitur supë. Për ta bërë këtë, një lugë gjelle e bimëve derdh gjysmë litër ujë të valë. Pastaj të vënë pan në një zjarr të ngadaltë, mundësisht në një banjë me ujë, dhe zhduket në 15 minuta. Shuma që rezulton e supë duhet të pini një orë para ngrënies tre orë.


Furçë të kuqe me hyperplasia endometrial


Nëse ju do të përdorni barëra në hyperplasia endometrial, gjithmonë më parë të konsultohet me një specialist. Për shembull, një furçë e kuqe ka një numër të contraindications: shtatzënisë, drogës hormonal, hipertensionit dhe rritjen e nervozizëm nervor.
Në mjekësinë popullore për hyperplasia endometrial ky mjet është përdorur si një tretësirë. Për të përgatitur nevojshme 50g grimcuar rrënjë derdh gjysmë litër vodka të mirë. E gjithë kjo është vendosur në një pjatë qelqi dhe dyqan në një vend të ftohtë të errët për 30 ditë. Gjatë infuzion duhet të jetë ndezur në mënyrë periodike përmbajtjen. Pas kohë infuzion filtër.

Si për të trajtuar hyperplasia endometrial: 30-40 pika tri herë në ditë të marrë gjysmë ore para ngrënies. Kursi i trajtimit zgjat 30 ditë. Midis kurseve të bëjë një pushim për 10-15 ditë dhe të përsëritur nëse është e nevojshme.

Trajtimi i hyperplasia endometrial bimëve të tjera


Për trajtimin e hyperplasia endometrial përdorur shpesh tarifat mjetet juridike popullore qëllimet. Taksa turp shërim për të ndihmuar me rrënjë gjarpri, çantë bimeve bariut, rrënjë ëmbël flamurit, lë hithër dhe knotweed.
Për të përgatitur përzierje supë të gjithë përbërësit në raport 1: 1: 2: 2: 2: 2. Përzierje është atëherë tokë dhe brewed dy lugë në gjysmë litër ujë të valë. E gjithë kjo në një çiban shumë të ulët të ngrohjes për 15 minuta. Hidh në një termos ose mbuluar pan me një kapak dhe të mbyllë një peshqir. Vendos supë mbush për gjysmë ore.

Trajtimi i mjeteve juridike endometrial popullore hyperplasia kryera si më poshtë. Për një proces duhet të pini 100 ml fondeve. Kursi i trajtimit është një muaj. Pastaj pasoi një pushim për 10 ditë dhe përsërisin kursin nëse është e nevojshme.
Shfrytëzimi efektiv i pranga infuzion barishte dhe Pulsatilla. Të dy përbërës duhet të marrë në sasi të barabarta, bluaj dhe të krijoj një koleksion lugë çaji në një gotë me ujë të valë. Dërgo një qëndrim të vogël dhe të ftohtë, pastaj tendosje. Në ditën e pije infuzion në tre hapa. Kursi është i njëjtë si në recetë e mëparshme.