Si për të rritur hormonet femërore

Për shkak të mungesës së seksit femër hormonet e trupit, të shoqëruar nga simptoma të pakëndshme, gratë fillojnë të shqetësohen për shëndetin e tyre. Për të shmangur problemet që lidhen me mangësi hormon, është e rekomandueshme që të testohen në kohë. Plus, duhet të ndiqni disa udhëzime për normalizimin e bilancit.

Si për të rritur hormonet femërore? • Për starters, hani balancuar. Dietë juaj duhet të jetë gjithmonë fruta sezonale dhe perime, mish, peshk dhe ushqim deti, drithëra dhe kokrra.

 • Pini shumë ujë.

 • Merrni një kompleks të mirë vitaminë.

 • Shmangni situatat që shkaktojnë ju theksoj.

 • Shko në sport. Pa marrë parasysh atë që ju zgjidhni, palestër ose yoga apo valle. Aktiviteti fizik "zgjon" vezoret, dhe ata të rritur prodhimin e hormoneve seksuale. Dhe kjo shifër do të jetë shumë më mirë.

 • Le jetën tuaj në fund të bëhet i shëndetshëm: të harrojmë për cigare dhe alkool.


 • Nëse jeni të pyesin se si për të rritur nivelin e hormoneve femërore, duke përdorur mjetet juridike popullore, ju do të takohet me një zierje e kone hop apo mbledhjen e gëlqeres dhe nenexhik lë.

  Kur vjen puna për të hormoneve femërore të tilla si estrogjenit, vetëm një specialist duhet të vendosë se si për të përmirësuar atë. Në qoftë se vetë është një rrezik për të fituar një tumor.
  Nëse rezultatet e testit tregojnë një mungesë të hormoneve femërore, mos u bëni merak. Sipas gjinekologu trajtim korrekt regjim qëllim, disa muaj të vezoreve do të kthehet në normale.
  Tani ju e dini parimet themelore të si për të rritur prodhimin e hormoneve femërore. Në qoftë se ju do të keni ndonjë pyetje, ju lutem kontaktoni ekspertin - vetëm duke mbledhur historinë tuaj mjekësore dhe testet përkatëse mund të japin rekomandime më specifike.