Sahenyt - hormonal ose jo

Rritja e djersitje, pagjumësi, nervozizëm Me fillimin e menopauzës, shumë gra ballafaqohen me simptoma të ngjashme. Parandalimin ndryshimet e pamundur, madje edhe 10-15 vjet më parë shihej si fjalinë kulm ose drogës hormonale apo jetojnë me Tides vazhdueshme dhe swings humor. Sot ka preparate një grup protyvoklymakterycheskyh, të cilat nuk janë hormonet. Një nga këto barna - Sahenyt.

Sahenyt - hormonet apo jo?


Së pari të kuptuar nëse Sahenyt drogë në fakt nonhormonal. Menopauza - një kohë kur trupi i gruas ul estrogjenit hormon. Struktura e shumicës së barnave është përfshirë këtë komponent, kështu që mund të zvogëlojë shenjat e menopauzës. Sahenyt, në të kundërt, përmban një formulë si të afërta në përbërje të estrogjenit, por jo estrogjenit.

Ilaçe të dizajnuara në mënyrë që të zbatohet vetëm për ato autoritete që kanë nevojë për hormone dhe më shumë nga çdo gjë. Ajo tone up muskujt e organeve të brendshme, ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, thonjtë i brishtë, zvogëlon thatësi e organeve gjenitale mukozës. Përveç kësaj, Sahenyt ndihmon të shpëtoj nga depresioni, nervozizëm, përmirëson kujtesën. Pra, historia që Sahenyt - hormonet - janë pa bazë.

Sahenyt - Udhëzime për përdorim


Sahenyt vjen në dy forma: kapsula dhe tableta. Udhëzimet për tableta Sahenyt rekomanduar dozë - më pak se 2 ditë 1 tabletë. Kursi i trajtimit - 20 - në 40 ditë.

Sahenyt rrit veprimin e acidit folik. I njëjti efekt është vënë re, ndërsa duke marrë Sahenyta me diuretics, antihipertensive dhe drogës antiarrhythmic. Pritjes Sahenyta kundërindikuar në ndjeshmëri ndaj drogës, për të vëzhguar kujdes të veçantë në pacientët me dëmtim të veshkave dhe hepatike.

Analogët Sahenyta


Si analog drogës duhet të zgjidhni ilaçe me synehyt aktiv përbërës. Analoget më të popullarizuara të drogës është estriol, Remens, Hormoplek, Klementi.