Hormonet Angelique

Ajo shpesh është e shoqëruar jo vetëm klymakteryy listë të simptomeve të pakëndshme, por edhe shkelje të shumta të sistemeve të ndryshme dhe organeve të trupit të femrës që janë të lidhura drejtpërdrejt me mungesën e hormoneve seksuale. Pra, përfaqësues të kësaj periudhe shpesh ankohen:

 • Rrjedhja e vazhdueshme;

 • çrregullime të gjumit;

 • nervozizëm;

 • presionin e lartë të gjakut;

 • dhimbje të zemrës dhe takikardi;

 • djersitje;

 • dhimbje koke dhe marramendje;

 • dhimbje në nyje dhe muskuj;

 • atrofi e sistemit urogjenital (kruarje dhe acarim vaginale, dhimbje gjatë raportit seksual, ulur epsh, dhe kështu me radhë f..);

 • lodhje e përgjithshme dhe më shumë.


 • Shpesh simptomat e mësipërme jo vetëm që zvogëlon ndjeshëm cilësinë e jetës, por paraqet një kërcënim real për shëndetin e grave.
  Në raste të tilla, mjekët rekomandojnë pacientët e tyre për ta përdorë hormoneve, një prej të cilave është Angelique.

  Hormonet Angelique në menopauzë  Angelique - një agjent kompleks hormonal, i cili përbëhet nga gjinia femërore hormonet estradiol dhe drospyrenona. Efekti farmakologjike e drogës ka për qëllim eliminimin e çrregullime menopausal që lidhen me mangësi hormon natyral gjatë menopauzës apo dështimin e parakohshme ovarian në.

  Sipas udhëzimeve të hormoneve Angelique, estradiol, një pjesë e saj, stabilizuar nivelet e estrogjenit në trup, kështu parandalimin e çrregullimeve psiko-emocionale, autonom dhe somatike. Përveç kësaj estradiol pengon osteoporozën - një sëmundje e cila të ekspozuar të gjitha gratë gjatë menopauzës përmirëson ndjeshëm gjendjen e flokëve, thonjve dhe lëkurës dhe mukozës.
  Drospyrenon është një mjet parandalues ​​për mbajtjen e lëngjeve, e cila nga ana çon në rritjen e presionit të gjakut dhe peshës trupore, dhimbje të gjirit, ënjtje, dhe kështu me radhë. D. efektivitetin e drospyrenona me seborrhea, puçrra fytyre dhe humbjen e flokëve.

  Hormonet Angelique - Udhëzime  Hormonale do të thotë Angelique vjen në formë të pilulës. Mjeku projektuar si terapi zëvendësuese pas një ekzaminim të plotë.
  Filloni duke marrë Angelique mund të ndryshojnë në varësi të faktorëve të mëposhtëm:

 • Në qoftë se ajo nuk kishte marrë droga эstrohenosoderzhaschye, në këtë rast për të filluar marrjen në çdo ditë.

 • Nëse pacienti është një kompleks hormonal ndryshon mjete të tjera për Angelique - dhe pritja mund të fillojnë çdo ditë.

 • Menstrualnopodobnoho duhet të presë deri në gjakderdhje, nëse merren hormonet më parë ciklike. • Hormonet Angelique, si homologët e tij, kërkojnë terapi të vazhdueshme. Pas më shumë se një paketë Angelique përmban 28 pilula, ju duhet menjëherë të fillojnë të ardhshëm. Është e këshillueshme për të marrë drogë në të njëjtën kohë çdo ditë.
  Nëse pritja është lënë jashtë, tabletë duhet të merret sa më shpejt që të jetë e mundur. Në rastet kur intervali në mes doza gjatë ditës për të marrë pilulën shtesë nuk është i rekomanduar.

  Drogës Angelique, si agjent tjetër hormonal, ka një numër të contraindications dhe efektet anësore.
  Angelique është rreptësisht e ndaluar për të përdorur gjatë shtatzënisë dhe laktacionit, si dhe shumë sëmundje të tjera të lidhura. Të tilla si gjakderdhje të etiologji të panjohur, hepatike dhe dështimi i veshkave, formimin beninje, tumore kanceroze, thromboembolism.
  Lista e efekteve anësore të drogës është mjaft i madh, ajo mund të jetë një shkelje e traktit digjestiv, paraqitja e fibro-cistike mastitit, kanceri i gjirit, çrregullime psiko-emocionale, dhe shumë probleme të tjera. Në rastin e të cilëve duhet të kontaktoni mjekun tuaj.