Nëse dhimbja mujore dhe të rënda për të bërë

Ndoshta, shumë gra janë të ballafaquar me problemin e dhimbjes pakëndshme gjatë menstruacioneve. Hiq siklet do të ndihmojë mjete popullore plotësisht i sigurt dhe efektive. Mos paraqitja e ndjesive të pakëndshme të dhimbshme gjatë menstruacioneve të marrë qetësues, ju lutem, sepse përfitimet e kjo do të jetë e mjaftueshme, por kjo është yyazytsirnist shkaktojë dëme serioze në shëndetin tuaj. Kur menstruacionet e dhimbshme rekomanduar jo vetëm efikase, por edhe plotësisht mjetet juridike popullore sigurt. Dhimbja që ndodhin gjatë menstruacioneve, me dhemb pakëndshme në natyrë, prandaj ajo është përqendruar shpesh në bark të ulët, i shoqëruar nga gjendja e keqe, shfaqja e dobësisë së përgjithshme në të gjithë trupin, mund të formojnë dhimbje koke shumë të rënda, një ndjenjë e përzier, dhe në rastet më të rënda hapur të vjella. Në rast se dhimbja mujore, ajo është e rekomanduar për të përdorur metodën e mëposhtme - të këmbëve dhe barkut duhet të vënë një peshqir, i cili duhet të ngrohtë deri të mirë, dhe për këtë qëllim ju mund të përdorni qese leckë mbushur me krunde të nxehtë apo rërë. Në këtë rast, është e rëndësishme për të vëzhguar një ndjenjë e proporcion, si abuzimi i këtyre trajtimeve "të nxehta" për trupin nuk është grua e dëshirueshme. Është e rekomanduar bëhet gati parandalimin - të bëjë gjimnastikë, sport, stërvitje shpesh ecin në ajër të pastër, skate ose ski, sjelljes kalitje procedurat, dhe duke notuar në pishinë, por vetëm në ditët kritike.

Nëse kjo është menstruacione shumë e dhimbshme për të bërë për lehtësimin e simptomave dhimbje them mjekësinë popullore: - veprime efektive analgjezik ka çaj thjeshtë bimor, duke ju doni të merrni lule kamomil dhe gjethet e ca balsam, oe limon (komponentët janë marrë në pjesë të barabarta). Ajo do të marrë rreth 40 gram bimor, i cili është i mbushur me saktësisht një litër ujë të vluar, pastaj supë është rreth një orë që të ketë një birrë të mirë. Merrni një çaj terapeutik nevojë para se vakt në 100 ml. Është e këshillueshme për të marrë infuzion prej rreth tre ose katër ditë para menstruacioneve dhe gjatë saj; - Nevoja për ujë të vluar (500 ml) dhe krijoj root është konfuze (. Një tryezë lugë) infused supë medicinale për 15 minuta në një banjë me ujë. Pastaj çaji është rreth gjysmë ore për të drogës mund edhe të qëndrojë, atëherë supë duhet të kalojnë nëpër filtrimit dhe pastaj të provojë me ndihmën e çajit zier me ujë për 200 mililitra. Merrni këtë ilaç duhet të jetë tri herë gjatë ditës rreptësisht një tryezë. lugë; - Rreth një javë para menstruacioneve janë të këshilluar që të marrë infuzion të veçantë për gatim e cila do të duhet të përzierje gjethet e Eleutherococcus eukalipt lë në raport 1: 2 Ajo duhet të jetë saktësisht dy tavolinë. lugë barishte përzierje derdh një ujë të valë (një filxhan), të lënë për gjysmë ore. Zierje gati është marrë para ngrënies tre herë në ditë për dy rigoroze tavolinë. lugë; - Trajnon tharë lëpjetë (. Dy tabela lugë) dhe derdhi ujë (500 ml) të valë, pastaj supë është përafërsisht një orë për drogat mund edhe të qëndrojë. Infuzion i përgatitur duhet të kalojnë nëpër të filtrimit, atëherë ajo duhet të jetë tre herë gjatë ditës për të pirë. Është e këshillueshme që t'i nënshtrohen dy javë e trajtimit të tillë është bërë me një pushim të vogël për dy javë - duhet të marrë një zierje dhe pas menstruacioneve; - Ndihmë të hequr qafe dhimbje të pakëndshme dhe zierje përftuar nga rrënjët e luleradhiqe. Afërsisht 8 ose 10 numri i ditëve të para menstruacioneve rekomanduar për të pirë një zierje - në një filxhan me ujë të valë brewed rrënjë luleradhiqe (. Barabartë me një lugë lugë), pastaj përzierje është sjellë një çiban dhe vlim për rreth pesë minuta zjarri minimale dhe pastaj infused supë për dy orë. Supë të gatshme, domosdoshmërisht, duhet të kalojnë nëpër filtrimit, pas së cilës ju mund të pini - dy herë në ditë, në mënyrë rigoroze për fillimin e vakt pikërisht në gjysmën e një gotë. Gjatë ditët kritike për lehtësimin e nervozizmi dhe nervozizëm, është kjo supë e shtuar livando ose nenexhik lë; - Në menstruacioneve shumë e dhimbshme është e rekomanduar për të marrë supë e ardhshme bërë nga lule kamomil dhe gjethe nenexhik, rrënjë sanëz (komponentët e marra në raport 2: 1: 1), e cila mbushi një gotë me ujë të vluar, pastaj supë është rreth gjysmë ore për Droga mund edhe të qëndrojë. supë të përgatitur, domosdoshmërisht, duhet të kalojnë nëpër filtrimit, dhe pastaj ajo duhet të merret pikërisht dy tavolinë. lugë për rreth 20 minuta para ngrënies, tri herë në ditë; - Dhimbje që vjen gjatë menstruacioneve, të ndihmuar në lehtësimin supë bërë nga yarrow dhe pranga (komponentët vijnë në një 1: 1). Përbërësit janë të mbushura me ujë (një filxhan) dhe supë infused vluar për gjysmë ore, pas së cilës ajo është e filtruar dhe mund të marrë dy ose tre gota gjatë gjithë ditës. Një kurs i plotë i trajtimit është pikërisht tre javë. Nuk do të jetë e dobishme që të ndiqni këto këshilla për të ndihmuar të heqin qafe e dhimbje gjatë menstruacioneve - nevojën për të ngrënë shtatë herë në ditë, pjesë të vogla, është vidyazykatysya e ëmbëlsirat e ndryshme dhe pije të buta, është minimizuar sasinë e kripës që përdoret. Në qoftë se muaji shfaqen dhimbje shumë të rënda, me absolutisht asnjë nga lart ndihmon metoda, të konsultoheni me një mjek ndoshta ka një tjetër arsye për këtë fenomen.