Kruarje e vulvë

Nëse një grua ndodh kruhet vulvë duhet të mbani duke luftuar, por të përpiqet të mos krehër këtë vend. Krehje vulvë fillon të kruar edhe më shumë, përveç se organet gjenitale të jashtme femra bymehet. Kruhet mund të zhvillohet në gjakderdhje dhe skuqje e vulvë, kjo është një konstante në formë të sulmeve.
Çfarë ndodh nëse kam filluar kruarje në zonën e serbia? Shko te mjeku! Pas kruarje mund të përhapet përreth, duke filluar nga kofshën e brendshme, duke i dhënë fund vaginë. Por këto simptoma mund të shkaktojnë sëmundje serioze.

Shkaqet e mundshme kruhet vulvë


Shkaqet e kruarje të vulvë:

 • sëmundjet gjinekologjike: vaginitis, vulvity, cervicitin, obeziteti, dhe sëmundje të tjera fungale;

 • sëmundjet e tretjes, hemorroide, proctitis, prani te pinworms, diarre;

 • comorbidities ndryshme, skuqje pelenë, alergji, etj etj.;

 • kruhet vulvë mund të jetë një shenjë paralajmëruese e kancerit vulvë.


 • Djegie dhe kruarje e vulvë mund të shkaktojë inflamacion të arsimit të mesëm hyrje të mundshme të infeksionit në zonat e prekura, ajo mund të përkeqësohet edhe më tej situatën. Prandaj, vonesa nuk mund të, nxitim të mirë të marrë ndihmën e profesionistëve.

  Trajtimi i kruarje vulvar


  Trajtimi i kruarje vulvar - thjesht kanë nevojë për trajtim dytësor. Para së gjithash, është e nevojshme që duhet vlerësuar dhe trajtuar sëmundje doli pikërisht nga ajo që u shfaq kruhet. Kruar organet gjenitale të jashtme do të ndalojë automatikisht, kjo është vetëm një çështje kohe, por heqja e inflamacionit lokal ende kryhet.
  Trajtimi duhet të jenë së bashku dhe me partnerin seksual. Ndoshta kjo do të bëjë colposcopy dhe për të marrë një biopsi analizë onkolog dhe pjesë për të përjashtuar kancerin.

  Për të përmbledhur, me një çështje të tillë të ndjeshme nuk duhet të jetë turp dhe të përpiqen për të zgjidhur vetëm, trajtimi i vulvë trajtohet nga mjekët.
  Për të qetësuar kruarje, aplikojnë mjekim mëposhtme: vaj përmban analgesics, novokaina, estrogjenit, qetësuesve; vitamina. Gjithashtu bëjnë kremra nga kamomil për të zbutur dhe pastruar vendin e plagë.