Djegia Labia

Siklet problemi, kruajtje, skuqje dhe djegie ndjesi në labia njohur për shumë gra.
Djegia Labia mund të ndodhë gjatë urinimit, duke ecur, gjatë raportit seksual, ndërsa hipur në një biçikletë.

Shkakton djegie labia


Ndjenjë të pakëndshme në zonën e Majora Labia mund të lindin:

 • të veshur të brendshme të shtrënguar ose sintetike;

 • në rast të mos-pajtueshmërisë higjienën intime;

 • në qoftë se ju jeni alergjik ndaj detergjenteve, tampona, pads;

 • rrjedhimisht duke marrë ndonjë ilaç, efektet anësore janë manifestuar në këtë mënyrë;

 • për shkak të thatësi e lëkurës;

 • si rezultat i çrregullimeve mendore, shpesh kanë të bëjnë me jetën intime;

 • në shkelje të microflora e vaginës;

 • paekuilibruar për shkak të stomakut, endokrine dhe metabolike çrregullime të.


 • Djegia labia minora - Shkaqet


  Djegia labia minora mund të jetë një manifestim i inflamacionet dhe infeksionet e organeve gjenitale.

 • Kjo mund të jetë vulvovaginitis, e cila është inflamacion serbia shkak të acarim të tyre shkarkimit menstruale, belyamy, lavanderi pista, duart e pista. Kjo sëmundje, përveç një ndjesi djegie në buzët gjenitale, e cila shkon në dhimbje gjatë urinimit dhe lëvizje, të shoqëruar me erë të keqe gjelbër-verdhë shkarkimit.

 • Shkaku më i zakonshëm i ngushtë në zonën intime është candidiasis, e cila është një infeksion fungale të organeve gjenitale mukozës me kërpudhave intensive edukate Candida.

 • Kur inflamacion i gjëndra Bartholin gjithashtu ndodh djegie, ënjtje dhe dhimbje në buzët gjenitale.

 • Shkaku pezmatimi i mbaresa nervore siklet vulvë shoqëruese mund të jenë të vulvodynyya. Kjo sëmundje mund të shkaktojnë mëllenjë kronike, infeksionet vaginale, anybyotykoterapyya.

 • Një tjetër arsye është gardnerellez, ku ka skuqje dhe ënjtje e labia, duke u paraqitur i holluar me ujë ose i lehtë bardhë me erë peshku dhe ngjyrë pak gri-jeshile.