Furçë të kuqe me Endometrioza

Metodat tradicionale të trajtimit dhe fuqinë e mjekësisë bimore në mënyrë të përsëritur ka ndihmuar shumë njerëz përballen me sëmundje të ndryshme të rrezikshme. Një prej bimëve më efektive të përdorura në Endometrioza është konsideruar si një furçë të kuqe.
Red furçë - një fabrikë e mahnitshme që rritet vetëm në malet Altai. Ndryshe bimëve të tjera dhe droga, nuk ndikon në pasojë dhe shkakun e sëmundjes.
Një nga shkaqet e mundshme të Endometrioza besojnë çrregullime hormonale. Furçë Kuq ndihmon të lidhur gjendjen hormonal stabilizon dhe organet e prekura gradualisht. Bimore në mënyrë unike përdoret zakonisht për të trajtuar këtë sëmundje.

Përdorimi i furçë të kuqe me Endometrioza  • Supë. Është e nevojshme që të derdh ujë të vluar (300 ml) 1 lugë gjelle tharë rrënjët dhe vlim 5-7 minuta. Pastaj jepni zierje birrë për një orë dhe të aplikojnë për ushqim (për 25-35 minuta) në 100 ml tri herë në ditë. Sigurisht pranimi supë është 30 deri në 45 ditë.

  • Tretësirë. Rrënja e thatë (50 g) derdhur vodka (500 ml) dhe të insistojnë në një vend të errët për rreth 30 ditë. Pini nevojën infuzion për lugë çaji jo të plotë para ngrënies tri herë në ditë. Kursi - 30 ditë. Ju pastaj mund të bëni një pushim për 10-15 ditë.

  • Douching. Një rezultat shumë të mirë në Endometrioza ju lejon të Dush infuzion e furçë të kuqe. 1 lugë çaji tretësirë ​​holluar përfunduar në ujë të ngrohtë zier (500 ml). Procedura duhet të bëhet në mëngjes dhe në mbrëmje për 15 minuta. Kursi i trajtimit është ndjekur javë pushim javor. Për një efekt të mirë për të bërë 2-3 kurse.

  • Perdorimi i kombinuar furçë kuqe dhe upland mitrës per trajtimin e endometriozes. Hog mitrës redukton indet zjarri dëmtuar. Prandaj është e dobishme për të kombinuar kurs bar në 3-4 fazat e 13-15 ditë. Filloni të mirë me tretësirë ​​e mitrës malore (20 g në 250 ml ujë të valë) 1 lugë gjelle para ngrënies tri herë në ditë. Atëherë është e nevojshme për të marrë një pushim në ditën e 13 para fillimit të menstruacioneve dhe brushat Borovoy marrjen infuzion në ditën e 14 pas fillimit të menstruacioneve. Pastaj përsëri pushim.


  • Kur ju nuk mund të përdorni furçë të kuqe?
    Contraindications për përdorim në trajtimin e kuqe furçë endometriozes:

  • hipertension, nervozizëm;

  • Përdorimi i njëkohshëm i barnave hormonosoderzhaschymy dhe bimëve.


  • Kështu, fuqia e bimëve janë gjithnjë e tërhequr pikëpamjet e farmacistë sotme. Amazing bimore - furçë kuqe me Endometrioza ka shërim pronat që lejojnë për të përmirësuar statusin e grave. Kjo dhuratë të veçantë është në gjendje të sigurojë një ndihmë të mirëpritur në trajtimin e një sëmundje të tillë të rrezikshme gjinekologjike.