Trajtimi i bimëve Endometrioza

Trajtimi i bimëve Endometrioza shpesh tregojnë rezultate të mahnitshme. Gratë që kanë treguar një sëmundje që shpesh në mënyrë të paarsyeshme me kujdes të trajtuar drogës hormonale të përcaktuara prej tij dhe preferojnë të dinë se cilat barëra për të pirë me Endometrioza?

Herbs me Endometrioza


Nëse ka эndometryoznыh rritje herbalists rekomandojë marrjen bimët e mëposhtme:

 • Mitër Hog;

 • furçë të kuqe;

 • misk;

 • yarrow.


 • Në qoftë se simptomat e Endometrioza, trajtimi me këto barëra mund të jetë mënyra më e mirë jashtë. Ajo duhet të mbahet mend se mitra Upland duhet të merren me një furçë të kuqe - Altai endemike. Ky kombinim - një koleksion i Endometrioza më efektive bimor.

  Herbs shtesë e Endometrioza mitrës


  Herbs me pronat protyvohonadotropnыmy plotësues i mirë bimë të tjera dhe përdorimin e tyre për të mbledhur nga pelin, acaroj, rigon, orpin.

  Takimi efektive maj me Endometrioza • Ju duhet të marrë dy teaspoons bukovitsy lule medicinale, acaroj, kamomil, yarrow, nenexhik, mjedër, elderberry. Shto katër teaspoons e alte dhe të urtë. Herbs duhet të derdh dy litra ujë të vluar dhe të lënë për dy orë. Kursi i trajtimit - 14 ditë, të dytë - pas 10 ditësh. Merrni 200 ml për 30 minuta. para një vakt. E njëjta zierje duhet të douching.

 • Në të njëjtën sasi të Wort Shën Gjonit, rrënjë sanëz, karamele mente, kumak, tufë, yarrow, celandine. Të gjitha të përziera tërësisht, dhe pastaj një lugë gjelle e përzierje zier ujë, japin të qëndrojë 20 minuta. dhe pije në mëngjes dhe në mbrëmje një gjysmë gotë.


 • Në Endometrioza, mitrës bimor vlefshme për 3-4 cikle menstruale. Në masë të madhe varet nga efektiviteti i sistemit imunitar të grave, përparimin e përgjithshëm të trajtimit, si dhe afateve kohore të saj, sepse në qoftë se sëmundja ka filluar, të marrë rezultatet e shpejtë do të jetë e vështirë. Kjo është arsyeja pse në mënyrë paralele duke përdorur infusions medicinale brenda duhet gjithashtu të kryejnë douching. Dhe të jetë i sigurt para se të fillonte trajtimi bimor duhet të konsultoheni me një mjek.