Mjete popullore Trajtimi - Endometritis

Shumë gra, pasi sigurisht duke marrë ilaçe që eliminojnë vetëm kohë simptomat fillojnë të përdorin mjetet juridike popullore trajtimin e endometritis. Në mënyrë tipike, anëtarët e barishte e përdorur është e përballueshme. Përgatitja e këtyre concoctions nuk ka marrë shumë kohë.
Cilat janë receta e njerëzve më popullore dhe efektive në trajtimin e endometritis?
Trajtimi i endometritis në shtëpi rrallë ka pa përdorimin e concoctions. Para përdorimit të tyre, një grua duhet gjithmonë të konsultoheni me një mjek. Receta më e zakonshme e përdorur për të trajtuar endometritis duke përdorur barëra janë:


  • 1 lugë çaji tharë lë acaroj, nënën dhe njerka, dhe rhizomes thata e flamurit ëmbël, trumzë, 2 teaspoons e Hypericum, grimcuar leh buckthorn. Çdo gjë është e përzier, dhe 8 lugë pour 2-3 gota ujë të nxehtë. Insistojnë jo më shumë se gjysmë ore. Enët më të mira të supë përfundojë batanije të ngrohtë ose peshqir. Rezultuar pini supë 3 herë në ditë për 150 ml

  • Mix 2 lugë të thata nënën bar dhe njerka, 1 lugë çaji e bimëve dhimbje mesi, bedstraw, lule rodhe, tërfili medicinale dhe kati lugë gjelle acaroj thata lë plotësisht. 2 lugë përzierje derdh 05 litra ujë të valë. Rezultojnë nastoyavshyysya supë për 1 orë për të pirë 100-150 ml, 3 herë në ditë.

  • Për trajtimin e kronike endometritis përdorur shpesh mitër malore, i cili bëri tretësirë ​​të alkoolit. Kështu 50 g grimcuar bimeve dhe derdh 05 litra vodka, insistojnë në një vend të errët dhe të ftohtë, larg nga fëmijët, 14 ditë. Merrni 30-40 pika 3 herë në ditë për 3 javë.


  • Kështu, ka shumë trajtime popullore endometritis. Megjithatë, para se të aplikoni atyre këshilla të detyrueshme mjekësore.