Si për të marrë furadonin me cystitis

Për disa dekada për të trajtuar sëmundje të tilla si cystitis, përdoren furadonin tableta. Kjo është një ilaç provuar për dhimbje të barkut dhe urinim të dhimbshme të shkaktuara nga infeksioni bakterial. Pavarësisht nga fakti se shitjet kanë mjedise moderne, shumë preferojnë drogë provuar për vite me rradhë.
Përshkrimi i furadonin drogës
Drogës ka veti antibacterial, për shkak të cilat ai lufton me patogjen sëmundjes, si antibiotikët. Mjetet zhytur në sistemin e tretjes dhe është excreted nga veshkat.

Furadonin përshkruara për trajtimin e:

 • Cystitis.

 • Uretriti.

 • Pyelonephritis.

 • Kur ndërhyrje kirurgjikale në zonën urogjenital.


 • Me anë të contraindications për përdorim përfshijnë shtatzënisë, prodhimin e qumeshtit, renale rënda dhe dështim të zemrës, kesh.
  Një efekt anësor i Furadonyna është e rrallë dhe është shprehur në dispepsi, dhimbje koke apo reaksioneve alergjike. Për të zvogëluar mundësinë e shfaqjes së tyre është i mundur, duke marrë sasi të mëdha të lëngjeve, kjo metodë është përdorur në fondet mbidozë.

  Si për të pirë në cystitis furadonin?


  Dozimi Furadonyna me cystitis emëruar mjek, shpesh në doza prej 01-015 gram në një kohë, dhe shumëllojshmëri e tyre është 3-4 herë në ditë, në varësi të intensitetit dhe ashpërsia e simptomave të dhimbshme. Jetë i sigurt për të pirë çdo shumë pilula e ujit - të paktën një gotë, dhe të gjithë periudhën e trajtimit të sëmundjes në dietë duhet të jetë një shumë e lëngjeve në formën e barishte dhe fruta pije me Kastrati.

  Si për të pirë në cystitis furadonin?


  Trajtimi i hershëm parandalon mjeku se si për të marrë furadonin me cystitis. Është e rëndësishme të mos e lënë trajtimin iniciuar pas tërheqje dhimbje. Sepse sëmundja mund të shkoni në një kronike, nëse jo të plotë shkalla kurë, e cila është zakonisht e shtatë deri në dhjetë ditë.