Tsyston me cystitis

Cystitis - sëmundje shumë e pakëndshme që nuk i jep mundësinë për të vepruar normalisht dhe të çojë një jetë normale një person. Shumica vuajnë për shkak të tij femra. Kjo është për shkak të karakteristikat strukturore të uretrës. Sëmundja e shkaktuar nga baktere që depërtojnë në fshikëz, duke shkaktuar inflamimin e saj.

Trajtimi i detyrueshëm për sëmundje është antibiotikët apo antimicrobials. Por kohët e fundit u shfaq ilaçe bimor, i cili përshpejton procesin e shërimit. Kjo pilulë nga cystitis Tsyston. Ato janë zhvilluar për të lehtësuar pacientët, duke hequr inflamacion dhe rrit sasinë e urinës. Pas marrjes pllakat shpërndajë gurë të vegjël, subvencioneve dhimbje dhe vranë disa baktere - patogjene të sëmundjeve. Trajtimi i cystitis Tsystonom zvogëlon dozën e antibiotikut dhe të shpejt të lehtësojë gjendjen e pacientit. Përveç kësaj, kjo drogë ka pothuajse nuk ka contraindications dhe efektet anësore.


Nuk është një preparat i ngjashëm bimor - Canephron. Ai përmban shumë komponentë më shumë dhe shpesh shkaktojnë reaksione alergjike, por ka një efekt të fortë antibacterial. Pra, cila drogës për të zgjedhur, kur cystitis: Tsyston Canephron ose - në varësi të karakteristikave të sëmundjes suaj. Përveç kësaj, shumë mjekë rekomandojnë, nëse përdorimi i nevojshëm, afat-gjatë të barnave për të ndryshuar medikamente për të shmangur ndonjë Addictive.

Tsyston me cystitis - udhëzimet për përdorimKy ilaç, si të gjithë të tjerët, kanë nevojë për të pirë nga një mjek. Vetëm në raste të butë, ose për parandalimin mund të marrë veten. Në cystitis akute është një terapi të integruar. Pas të gjitha ilaçe bimor të hyjë në fuqi vetëm pas përdorimit të zgjatur. Prandaj, kur ilaçe të forta dhimbje jo vetëm kjo.


Duke ditur veçantitë e sëmundjes tuaj, mjeku juaj do të këshillojë se si për të pirë Tsyston me cystitis. Zakonisht ajo është e rekomanduar për të marrë dy, dhe në raste të rënda - 2-3 tableta tri herë në ditë, pas ngrënies. Rritja Pranimi dozë është e padëshirueshme, si ajo mund të shkaktojë reaksione të rënda alergjike. Nuk është e rekomanduar për të pirë si ilaçe afatgjatë, pasi efekti i saj diuretik mund të rezultojë në humbjen e mineraleve të rëndësishme të trupit. Prandaj, ne duhet të dimë se si për të marrë Tsyston me cystitis saktë. Nëse keni nevojë për një parandalimin e rikthim përdorur këtë drogë, pritja dopustymeho dy tableta në ditë për 5 muaj.


Përbërja dhe performancës droga
Tsyston - është një preparat kompleks bimor. Ai përfshin më shumë se një duzinë ekstrakte bimore që kanë një diuretik dhe veprim anti-inflamator. Teknologjia e prodhimit të lejuar të drogës marra nga komponentët bimore vetëm substanca që kanë një efekt terapeutik që redukton rrezikun e reaksioneve alergjike. Çfarë lloj i bimëve janë pjesë tsystona?


  • saxifrage kallam;

  • yahlytsi rrënjët;

  • cordata Madder;

  • aromatik vogël;

  • borzilok i ëmbël;

  • horsetail;

  • vernonyya Ash;

  • stebelkovыy dvuplodnyk.  • Përveç kësaj, drogës përfshin farat e bimëve të ndryshme, fasule kalë, tik, solomotsveta përafërt dhe mimoza turpshëm. Me këtë strukturë Tsyston me sëmundje cystitis shërim sa më të shpejtë. Përveç kësaj, ajo nxit shpërbërjen e rërë dhe gurë të vegjël dhe ndalon ato të reja. Dhe veprimi anti-inflamator ndihmon për të aplikuar në Tsyston urethritis. Ky medikament ka provuar efektive për ndonjë sëmundje të sistemit urinar.