Tsyforal - një antibiotik nga cystitis

Shpesh shkaku i kësaj pafuqie grave është cystitis - është një sëmundje inflamatore të fshikëzës, i cili është i sëmurë drejta seksi dhjetë herë më shpesh se meshkujt. Shkaqet e sëmundjes, Multiple - bakteret, viruset apo infeksion fungale. Shpesh Cystitis shkaktohet nga sëmundjet e aparatit gjenital femëror - vaginitis, vaginitis, endometritis dhe të tjerët.
Nga zorrët mund të merrni në uretrës dhe të shkaktojë inflamacion E. coli bakteriale të muret e fshikëzës. Këto baktere janë futur nga rroba shumë të ngushta, sidomos fajtorët janë shpesh rrip në modë. Mjekët në një zë të thonë se këto pantallona të veshin absolutisht e pamundur.

Për trajtimin e cystitis gjetur reputacion të shkëlqyer do të thotë - tableta Tsyforal Soljutab përbërë nga granula shkrihet në ujë.

Tsyforal (antibiotik nga cystitis) - Udhëzime


Ky antibiotik ka një gamë të gjerë të veprimeve, por ende para se të marrë drogë duhet të testohen për ndjeshmëri të dini me siguri nëse Tsyforal ju përshtatet. Aplikoni ilaç jo vetëm në infeksionet e traktit urinar, por edhe për të trajtuar grykët, faringjiti, sinusit, otitis, bronkit, gonorre.
Ky medikament është i kundërindikuar në shtatzëni, kolit në komponentët e moshuar dhe intolerancës.

Antibiotik Tsyforal emëruar normë cystitis deri në 14 ditë, por zakonisht trajtim nuk e kalon një javë. Pas pranimi i parë do të thotë status përmirësuar, por hedhin ilaçe, në çdo rast nuk mund të, trajtimi duhet të sillen në një fund. Tabletë mund të merret pavarësisht nga ngrënies.
Efektet anësore të ndikojë në sistemin e tretjes - vjellje, diarre, dhimbje barku, diarre; mund të përjetojnë dhimbje koke dhe reaksione alergjike si pruritit, urtikarie.
Kostoja e antibiotik cystitis Tsyforal mund të ndryshojnë pak në varësi të çmimit të blerjes dhe shitësit në sa tableta në paketë - një, shtatë apo dhjetë. Në blerë drogës mund të blini një maksimum prej 700 rubla, dhe çmimi për Ukrainën varg prej 70 USD në 300 USD (bazuar në kapacitetin e paketimit). Pavarësisht çmimit relativisht të lartë, blerja racional ky i drogës në vend të një pjesë të vogël të drogave të tjera nga cystitis, dhe efekti i aplikimit të saj është ruajtur për një kohë të gjatë, ndryshe nga droga të tjera.