Mjete popullore Trajtimi - cystitis

Cystitis është një inflamacion i fshikëz. Ndjenja kur sëmundja është aq e pakëndshme që është e pamundur të humbasë. Dhimbje barku, thumbues dhe djegie gjatë urinimit, gjak në urinë dhe një dëshirë të vazhdueshme për të zbrazët fshikëz - të gjitha shpejt depletes dhe inkurajon miratimin e masave për të trajtuar. Kjo kështu ka ndodhur që cystitis shpesh ndodh me ne, gratë sesa burrat për shkak uretrës është më e shkurtër dhe më e gjerë se e para se e dyta.
Zakonisht urolog, varësisht nga shkaku i cystitis emërojë drogë, e cila mund të jetë një konvencionale anti-inflamator dhe dhimbje medikamente dhe antibiotikët, antifungals. Dhe pothuajse gjithmonë në mbështetje të trajtimit themelor kundrejt mjeteve juridike popullore cystitis janë të rekomanduara.

Mjekësisë tradicionale aktive përdor përvojën e trajtimit kombëtar të cystitis, pasi kjo është konsideruar si një metodë shumë efektive e shpejtë shpëtoj prej simptomave bezdisshëm.


Metodat tradicionale të trajtimit të cystitis


Problemi vjen me cystitis lashta, si gjenital anatomike femër kontribuon në shfaqjen e këtij problemi. Ndër mjetet juridike popullore trajtimin e cystitis në gratë janë:

  • Inflamacion ngrohja e fshikëzës (mundësisht e ngrohtë kryer duke përdorur çanta e kripë tryezë ose bollgur skuqur, gjithashtu efektive janë dush prohrivalni me shtimin e buqetë urological e bimëve).

  • Phytotherapy (sidomos rekomandohet fytosborы bazuar yarrow, bearberry, lë thupër, rrënjë jamball, fara majdanoz dhe kështu me radhë. D.).  • Si për të trajtuar mjetet juridike popullore cystitis?
    Recipes e mjekësisë tradicionale jo vetëm që ndihmon në trajtimin e cystitis akute, por në marrjen e shpëtoj e manifestimeve të tij kronike të rikthim. Trajtimi i cystitis kronike kryer ato njëjtat E mjete popullore që në rastin e kurseve akute, por më të gjatë - 15,2 muaj në 2-4 javë. Për trajtim mund të përdoren si farmaceutike urologjike çanta gatshme fytosborы dhe përgatitur concoctions e tyre të bimëve. Këtu janë disa mënyra se si për të kuruar mjetet juridike popullore cystitis:


  • ndoshta ilaç popullore më të zakonshme është boronicë dhe boronicë fruta pije. Për ta bërë këtë, 4-6 lugë e manave derdh një litër ujë të valë. Merrni një lëng 1/2 filxhan 2-3 herë në ditë;

  • për përgatitjen e lugë bimor oral tek bearberry, rrënjës jamball dhe lule misri lulesh. Hidh një gotë me ujë të valë dhe mbush për 20 minuta. Strain dhe për të marrë 1 lugë gjelle 3 herë në ditë për gjysmë ore para ngrënies;

  • për të përgatitur dush prohrevayuschyh me nevojën fitosbory Përveç të marrë 3 lugë lule të thata kamomil dhe kumak. Hidh ujë të valë dhe le të qëndrojë për 40 minuta, pastaj shtoni rezulton supë dush shtypur. Ju mund të shtoni 2-3 pika e pemë çaji vaj;

  • Supë bearberry është një nga mjetet më efektive të mjekësisë tradicionale në luftën kundër cystitis. Për ta bërë këtë, derdh një gotë me ujë të valë një lugë gjelle e lë grimcuar e kësaj bime. Përgatitja e supë në një banjë me ujë për 30-40 minuta, pastaj të filtruar dhe të insistojnë orë. Merrni 1-2 lugë 2-3 herë në ditë.  • Në trajtimin e gruas cystitis dëshirueshme për të kufizuar seks, për të shmangur peshat heqjen dhe eliminimin e përdorimit të alkoolit, kafe, ushqim i kripur dhe me erëza dhe pije të gazuara. Është e rekomanduar për të rritur volumin e lëngshme nga konsumi i thjeshtë me ujë të gazuara dhe çaj bimor.