Cystitis - terapi bimor

Cystitis - infeksion fshikëz, një sëmundje e cila nuk mund të quhet re. Zhvillimet e kohës sonë, të tilla si liria e marrëdhënieve, mjedisin, mënyrën e jetesës dhe dëshirën për të ndjekur trendet e modës gratë bëjnë punën e tyre, duke rritur listën e pacientëve të cilët vijnë për problemin e cystitis akute ose kronike. Megjithatë, është e sigurt të them se gjenerata e vjetër shumë të njohur me këtë sëmundje dorës së parë. Më shumë gjasa, sepse ka shumë mënyra për të trajtuar bimëve cystitis.

Trajtimi i cystitis në gratë bimëveTrajtimi i cystitis grave barishte e përdorur gjerësisht që nga kohët e lashta dhe të dëshmuar rezultate të mira. Edhe mjekësia moderne nuk e mohon efektet pozitive të mjekësisë nga bimeve cystitis. Decoctions dhe infusions e bimëve mund të përdoret si mjet kryesor në luftën kundër inflamacionit, në këtë rast, një kurs më të gjatë trajtimit dhe merr rreth dy muaj, ose në kombinim me terapi të drogës, duke përshpejtimin e procesit të shërimit dhe mbështetjen e trupit në përgjithësi.


Çfarë është dhe si ta trajtojmë barëra cystitis?Për shembull, bar që është e mirë për të trajtuar cystitis -. Një urtë, kamomil, yarrow, lovage, bearberry, buds Aspen dhe gjethet dhe kështu me radhë D.

  • I njohur për mbledhjen e saj të cilësisë së fara liri, gjethe, Kastrati, lovage barishte, violet trengjyrësh, lule kumak. Dy lugë përzierje tha derdh 300 ml ujë të valë dhe të mbajtur në një banjë me ujë për rreth 15 minuta. Para se droga përdorimit këmbëngulin, filtruar dhe shtoni ujë të vëllimit origjinal. Doza e rekomanduar nga kupa e një e treta tri herë në ditë.

  • Gjithashtu lë Kastrati edhe me kamomil, Wintergreen, horsetail. Përzierjet e tilla janë në mënyrë efektive duke luftuar simptomat dhe të shkaktojë cystitis. Gjëja kryesore në përdorimin e tyre - kjo është e drejtë për të përgatitur një zierje dhe të ndjekin rekomandimet për dozimin.