Furadonin me cystitis

Cystitis - një sëmundje mjaft e zakonshme, e cila ndikon në të dy gjinitë. Por gjysma femra e popullsisë është përballur me këtë sëmundje të pakëndshme shpesh për shkak të anatomisë së organeve gjenitale të tyre.
Një nga droga, i cili është ende përdoret gjerësisht në trajtimin e cystitis është furadonin.
Aplikimi pozitiv Ana Furadonyna konsiderohet se ajo mund të merret me agjentin më të shpeshta shkaktar i sëmundjes - Escherichia coli.
Drogës është zhytur mirë dhe në të njëjtën kohë në afat të shkurtër është excreted në urinë. Nëse drogës është përdorur në doza të rekomanduara, ajo zakonisht ajo ka një nivel të lartë të përqendrimit në gjak.

Përveç kësaj, trajtimi i tabletave cystitis Furadonyna mjaft të lira. Kjo është edhe një avantazh të veçantë e drogës.
Nëse ju nuk mund të pini furadonin?
Kur cystitis furadonin nuk mund të pranojë prezencën e sëmundjeve të tilla si anuria, oliguria, alergjik ndaj drogës. Gjithashtu, medikament mund të përdoret në praninë e problemeve veshkave, melcise ose nëse ka një sekretim shkelje e urinës nga trupi.
Nëse një grua është i infektuar me verdhëz, ose është e vendosur në muajin e nëntë të shtatzënisë, përdorimi i drogës gjithashtu nuk është e nevojshme.

Kujdes duhet të trajtohen për të pritur pacientët Furadonyna me diabet, anemi, mangësi vitamina, electrolyte mungesë ekuilibri, një mangësi gjenetike enzimë, dhe praninë e ndonjë sëmundje kronike. Në këto raste, të kërkojë konsultime të detyrueshme me mjekun për të pirë apo jo të pijshëm në cystitis furadonin dhe sa më të mirë për të bërë atë, ose duke e zëvendësuar atë për një tjetër të drogës.

Dozimi Furadonyna me cystitis


Për udhëzime Furadonyna me tableta cystitis duhet të merret me gojë, larë poshtë me 200 ml ujë.

Për fëmijët ofron një formë të barnave si pezullimit. Ajo mund të jetë përzier me lëng frutash, qumësht ose ujë të thjeshtë.
Drogës është marrë 50-100 mg katër herë në ditë për shtatë ditë.
Në marrjen e mjeteve parandaluese herë natën e 50-100 mg.
Nëse një fëmijë të sëmurë nën 12, atëherë kjo cystitis kurë emëroi atë në normën prej 5-7 mg për kilogram të peshës trupore (4 pritje). Fëmijët më të vjetër se 12 vjet drogës është dhënë dy herë në ditë 100 mg në javë.

Për të përmirësuar thithjen e drogës në udhëzimet Furadonynu rekomanduar për të marrë tableta gjatë ngrënies.
Efektet anësore Furadonyna
Kur ju të merrni këtë mjekim mund të ketë shumë efekte anësore të cilat mund të shprehet si:

 • dridhura, ethe, dhimbje të trupit;

 • gulçim, diarre, kollë e thatë, dhimbje e papritur apo siklet në gjoks;

 • lëkurë, skuqje, i zbehtë e lëkurës;

 • ndjesi shpimi gjilpërash, mpirje ose dhimbje në gjymtyrë;

 • dhimbje barku, vjellje, yellowing e syve dhe lëkurës, humbja e oreksit;

 • dhimbje koke, dhimbje në sy, konfuzion, vizionin e paqartë, tingëllim në veshët;

 • lengjet vaginale dhe kruarje në organet gjenitale.


 • Nëse ju merrni furadonin në doza duke kaluar rekomanduar nga mjeku juaj, ajo mund të shkaktojë një mbidozë të drogës, i cili manifestohet në formë të vjella. Në situata të tilla, pacientët janë paraqitur: pijshëm mjaft e lëngjeve dhe procedurat e dializës.
  Udhëzime të veçanta për Furadonynu
  Përshkruajnë të drogës mund vetëm mjeku. Pas shërimit, të cilat demonstrojnë testet përkatëse furadonin duhet të pini të paktën edhe shtatë ditë nën mbikëqyrje mjekësore.
  Kur përdorni këtë ilaç për një periudhë të zgjatur duhet të monitorojë funksionimin e veshkave, mëlçisë dhe mushkërive.