Fytolyyn me cystitis

Fytolyzyn është një nga drogat më të zakonshme të përdorura për trajtimin e cystitis.
Fytolyzyna substancë aktive, e përdorur për cystitis, bar gruri është një ekstrakte bimore, fara fenugreek, lë thupër, rrënjë majdanoz dhe horsetail, rrënjët lovage, të cilat janë të përziera në një përqindje të caktuar.

Efekti i drogës

Anti-Fytolyzyn cystitis është një paste, e cila është duke përgatitur një grua e vetme dhe përfshin derivateve flavones, saponins, i njohur për vetitë e saj diuretik. Vajra esenciale të përfshira në drogës janë bakteriostatik, dhe me rritjen e dozave dhe veprim baktericid.

Komponentët individuale që janë pjesë e ointments Fytolyzyn, të përdorura nga gratë me cystitis, kanë efekte irritues në sistemin renale tuba, e cila çon në urinim të shpeshtë. Për shkak të pronave të tilla të drogës kontribuon në heqjen e rërës nga veshkat dhe gjithashtu concretions të vogla, të parandaluar rishfaqjen e tyre.

Dëshmi

Indikacionet për përdorimin e drogës mund të jetë Fytolyzyn procese infektuese që shoqërojnë urolithiasis. Gjithashtu Fytolyzyn mund të përdoret për urethritis.


Dozim

Në trajtimin e Fytolyzynom cystitis e nevojshme për të vëzhguar dozen e mëposhtme: për njerëzit mbi 15 vjet rekomandohet 1 lugë çaji paste e cila është e holluar me 150 ml ujë të ngrohtë. Aplikoni 3-4 herë pas ngrënies. Kohëzgjatja e përdorimit është 2-6 javë dhe përcaktohet nga mjeku juaj. Nëse është e nevojshme, të përsëritur kursin.

Contraindication

Kundërindikimet për përdorimin e drogës mund të jetë origjinalitet, një gjë e rrallë, si bazë për të drogës është bari. E vetmja contraindication për përdorimin e drogës mund të jetë dështimi i zemrës dhe veshkave.


Fytolyzyn dhe Shtatzënia

Nuk ka të dhëna të konfirmuara të drogës parrezikshëm Fytolyzyn gjatë shtatzënisë aktuale. Kështu që e përdorin atë për gratë shtatzëna është e ndaluar.

Bashkëveprimi me droga të tjera

Që Fytolyzyn ka një efekt të fortë diuretik, të aplikojnë atë me agjentët hypoglycemic është e ndaluar. Drogës mund të rrisë efektin e anticoagulants, kështu që e përdorin atë në jo gjakderdhje.