Urolesan me cystitis

Një nga mjetet e përdorura për të eliminuar simptomat, trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të fshikëzës si cystitis është Urolesan.
Urolesan i cystitis mund të marrë në formën e pikave, shurup ose kapsula. Drogës është një produkt i bërë nga komponentët e bimëve, domethënë: nenexhik, pisha, vaj pluhur, ekstrakt të egra karrota, HOPS, borzilok. Kjo ju lejon të ndihen efektet e saj, duke filluar me hapat e parë.
Urolesan ndihmon zbutjen gurë të vegjël në të fshikëzës urinare dhe të tëmthit dhe parandalon formimin e reja. Vajra esenciale veprojnë si agjentë të shkëlqyera antibacterial, i cili gjithashtu të intensifikuar procesin e mochevыvedenyya, kështu që fshikëz dhe ureters larë bakteret patogjene dhe shpërndahet gurë të vegjël dhe rërë.

Drogës gjithashtu përmirëson prodhimin e biliare, eliminimin e spazma dhe heqjen e inflamacionit. Përveç kësaj, kur merr produkt përmirëson furnizimin e veshkave të gjakut dhe të mëlçisë.
Fillimin e shpejtë të ndihmave nga marrja e mjet, sepse ajo shpejt të hyjë në gjak. Urolesan ofron pak efekt qetësues.
Indikacionet për përdorim përveç cystitis është sëmundje Urolesan si biliare - dhe urolithiasis, kolangiti, pielonefrit, cholecystitis. Ajo është përdorur edhe në uretritin dhe tërheqje konfiskimet dhe mëlçisë dhimbje barku i veshkave.

Si të aplikoni Urolesan?


Drops Urolesan udhëzimet duhet të përdoren në një pjesë të sheqerit, në mënyrë rigoroze me stomak bosh, tri herë në ditë me ujë. Ju mund të pini përgatitjen dhe broths hips, Wort Shën Gjonit, lë thupër.
Nëse Urolesan përdoret në formën e shurup, dozimit eshte 1 lugë; në formën e kapsulave - 1 kapsule.
Para se të filloni trajtimin e të dhënave cystitis mjet duhet të dinë se Kundërindikimet për përdorimin e saj janë: prania e urth, diarre, ndjeshmëri të lartë ndaj përbërësve të mjekësisë. Ju nuk mund të marrë produktin dhe në pacientët nën moshën 18 vjeçare.

Kujdes Urolesan përdoret në pacientët të cilët kanë dëmtim të trurit, sëmundje të mëlçisë të cilët kanë pasur një lëndim në kokë apo vuajnë nga alkoolizmi.
Efekte anësore nga përdorimi Urolesan shprehur në marramendje, vjellje, diarre ose reaksione alergjike.
Duke Urolesan duhet të kihet parasysh se këto barna nuk janë një monoterapi mjet. Ashtu si çdo ilaçe bimor, ajo duhet të plotësojë trajtimin bazë të përbërë nga antibiotikët, smazmolytykov, diuretics dhe fizioterapi.