Qirinj e cystitis

Për trajtimin e sëmundjeve inflamatore të fshikëzës përdorur format e ndryshme të barnave farmaceutike. Duke përfshirë qirinj nga cystitis themeluar mirë.
Farmacitë përfaqësuar një numër të madh të titujve qirinj nga cystitis dhe një gamë të gjerë të produkteve. Përpiqet për të kuptuar ato dhe për efekt terapeutik që ato ofrojnë.
Në mesin e shumë suppositories vaginale me cystitis përdorni grupin e mëposhtme e drogës:

 • qirinj që kanë efekt analgjezik dhe anti-inflamator;

 • ilaçe antiseptik;

 • Qirinj antibacterial;

 • përgatiten dhe droga që përmirësojnë trophism indeve.


 • Shumica droga kombinuar disa efekte terapeutike është i padiskutueshëm "plus".
  Qirinj për lehtësim dhimbje dhe të reduktuar aktivitetin inflamacion
  Ndër painkillers qirinj të përdorura në cystitis, Diclofenac ishte më popullor. Gjithashtu me sukses lehtësimin intensive ndihmë dhimbje qirinj zorrës së trashë me papaverine ose ekstraktin e Belladonna. Këto qirinj cystitis në gratë me spazma te muskujve të lëmuar të traktit urinar. Së bashku me vrull dhe dhimbje të reduktuar.

  Shpesh eliminuar dhimbje mund të ndihmojë të shtypur sekrecionet e ndërmjetësuesve inflamatore. Me këtë qëllim në inflamatore cystitis përdorur qirinj. Është ky veprim të ketë qirinj indometacin, e cila në cystitis eliminuar në mënyrë efektive simptomat kryesore. Një efekt i ngjashëm në cystitis sigurojë qirinj Voltaren, ato reduktojnë aktivitetin inflamacion.
  Qirinj që kanë veprim antimicrobial
  Infeksion i suksesshëm Lufta - një trajtim i rëndësishëm efikasiteti i inflamacionit të fshikëzës. Prandaj qirinj antibacterial kundër cystitis është një nga komponentët e trajtimit të plotë të sëmundjes. Midis tyre janë suppositories vaginale me Palin. Por nëse e theksuar manifestimet e sëmundjes, trajtimi është më e mirë për të filluar me marrjen e antibiotikëve me gojë.

  Gjithashtu vlen të përmendet është llamba e cystitis atsilakt që tregojnë rezultate mjaft të mirë pas aplikimit. E përbërë nga bakteret e acidit laktik të cilat formojnë bazën e microflora normale. Ky qiri nuk do të ketë efekt të drejtpërdrejtë antibacterial. Ato kontribuojnë në zgjidhjen e mikroorganizmave të dobishme, të cilat gradualisht zëvendësuar bakteret e tjera. Drogës është efektive në të mëdha baktereve patogjene oportune dhe që mund të shkaktojnë infeksionet e traktit urinar.
  Featured në gjinekologji Qirinj Heksykon përdorur edhe në cystitis dhe urethritis. Substanca aktive e drogës - CHLORHEXIDINE, e cila ka veti antiseptike. Ky medikament mund të përdoret në mënyrë të veçantë për parandalimin e infeksioneve të sistemit urogjenital.

  Me supozitorëve zorrës së trashë në cystitis është më shpesh përdoret Methyluracilum. Kohëzgjatja e përdorimit të drogës mund të ndryshojnë dhe të zgjasë deri në disa muaj. Qirinj Metyluratsylovыe me cystitis nxitur shërimin më të shpejtë të indeve të dëmtuara përmirësimin e procesit rigjenerimin dhe normalizimin proceset metabolike në indet. Gjithashtu, kur cystitis përdorimin e duhur të supozitorëve rektale bazuar në ekstrakte bimore (p.sh., celandine, lisi leh, etj).
  Si të përdorni qirinj?
  Ne trajtimin e cystitis në femra, duke përdorur qirinj me rruge vaginale dhe rektal e administrimit. Shumëllojshmëri e drogës përcaktohet nga mjeku juaj. Shkruani qirinj duhet pastruar duart dhe më të thellë. Një më i përshtatshëm për të bërë atë në një pozicion të prirur. Qirinj Recommended para se të shkojnë në shtrat. Por në qoftë se ju doni të përdorni drogë dy herë në ditë, pas futjes duhet të shtrihem për 20 minuta.

  Në çdo rast, zgjidhni qirinj e cystitis përshtatje më të mirë për ju, të ndihmojë specialist i kualifikuar. Pas përdorimit të paarsyeshëm të drogës mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj.