Millet me cystitis

Pothuajse të gjitha femrat përballen me çrregullime të tilla si cystitis, përveç përdorimit të barnave për të lehtësuar gjendjen e tyre, janë drejtuar në ndihmën e mjeteve juridike popullore dhe metodave. Po, e përdorur shpesh në cystitis mel.
Çfarë efekti ka mel e trupit?
Siç u përmend më lart, trajtimi i cystitis mel - nuk është e pazakontë. Kjo shpjegon faktin se kjo kulture përmban përfshin një numër të madh të proteinave, e cila nga ana kontribuojnë në largimin e toksinave nga trupi. Për më tepër, mel provuar shkencërisht promovon sekretim të shpejtë të produkteve prishja e antibiotikëve.

Kjo do të thotë testuar, si shumë receta të mjekësisë tradicionale, të hartuar kohë më parë, dhe janë përdorur sot në trajtimin e cystitis, në përbërje që përmban mel saj.

Si mund ta përdor mel të shpëtoj nga cystitis?


Ka shumë teknika që përfshijnë përdorimin e mel në qëllime mjeksore në cystitis. Megjithatë, trajtim më të zakonshme recetë e cystitis mel është tjetër.
Për të përgatitur supë e mel, e cila u miratua në cystitis, ju duhet të përdorni misri të freskëta, që është, se pas pastrimit mel (mel - asgjë si mel rafinuar) kaloi të paktën 1 vit. Duke pasur 1 filxhan mel, është e nevojshme për të marrë atë të mirë, atëherë vendin në një tas dhe derdh 200 ml ujë të vluar, të japë vendas. Pastaj të fillojnë të fshij një lugë gjelle e misrit deri në atë pikë, derisa uji merr një ngjyrë të bardha, dhe në sipërfaqe të saj një shkumë. Rezulton zgjidhja është marrë si 1 herë.

Gjithashtu po aq e zakonshme në trajtimin e cystitis, recetë e mëposhtme është një tretësirë ​​e mel. Për gatim Përdore 2/3 filxhan drithëra të lara që mbushin rreth 600-800 ml ujë dhe infused për 1 natë. Në mëngjes, zgjidhja është e përzier plotësisht dhe tendosje off mel. Rezulton Infuzion është dehur gjatë gjithë ditës në pjesë të vogla e 150-200 ml