Norbaktyn me cystitis

Aktualisht është e pamundur të imagjinohet trajtimin e infeksioneve urogjenitale pa antibiotikëve destinacion. Cystitis - është dëmi më i zakonshëm urinar organ, dhe nëse nuk trajtohet ose të trajtohen në mënyrë të paligjshme, ka një rrezik të lartë të infektimit kthim prapa.
Fluoroquinolones grupit janë drogat e zgjedhjes në luftimin infeksionet e traktit urinar. Medikament Norbaktyn cystitis në një prej mjeteve më zakonisht përshkruara në lezioneve inflamatore të fshikëzës. Ne detaje Next konsiderojnë mekanizmin e veprimit të drogës Norbaktyn karakteristikat dhe përdoruesit e saj.Si e bën drogës Norbaktyn?
Substance aktive e medikamentit është norfloxacin Norbaktyn, e cila ka një veprim të fortë baktericid kunder mikroorganizmave Gram-pozitive aerobe. Medikament është zhytur mirë në traktin gastrointestinal dhe më pas 2 orësh tashmë arrin përqendrim maksimale në plazmën e gjakut. Drogës ka tendencë për të grumbulluar në indet e organeve urinare, dhe kjo është për shkak të avantazhet e saj shumë grupe të tjera të agjentëve antibacterial. Drogës është excreted nga trupi përmes veshkat në urinë dhe fekaleve nëpër zorrët.Hape Qëllimi cystitis Norbaktyn
Menjëherë duhet theksuar se në trajtimin e lezioneve inflamatore të fshikëzës monoterapi papranueshme. Është e këshillueshme për të përfunduar emërimin e Norbaktynu uroseptics, immunostimulants, vitamina dhe antihistamines.
Tableta Norbaktynu duhet të merret 1 orë para ngrënies ose 2 orë pas, duke pirë shumë lëngje. Kur trajtimi cystitis Norbaktynom përshkruara 400 mg 2 herë në ditë, dhe kohëzgjatja e përdorimit të tregon mjekun në mënyrë individuale në çdo rast.

Efektet anësore janë të rralla, por ndonjëherë pacientët ankohen për vjellje, humbje e oreksit, parehati në rajon epigastrike dhe reaksione alergjike. Shumë rrallë pacientët ankohen për dhimbje koke, marramendje dhe gjumit trazirat.
Nga contraindications e drogës përfshijnë jotolerancë individuale, shtatzënisë dhe laktacionit.


Kështu, antibiotik Norbaktyn të konsiderohet të drogës e zgjedhjes në trajtimin e cystitis. Megjithatë, mbani mend se ajo duhet të jetë mjeku, duke marrë parasysh karakteristikat individuale të çdo pacienti.