Monural me cystitis

Cystitis - një sëmundje mjaft të pakëndshme, të cilat janë më të prirur për gjysmën e drejtë të njerëzimit. Pezmatimi i fshikëzës shkakton një grua të vuajë dhe në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon cilësinë e jetës së tyre, për shkak se, përveç që në vend të shpëtoj nga simptomat, kjo nuk është asgjë për të nuk mendojnë.
Një nga mjetet moderne të përdorura në trajtimin e cystitis në grave dhe burrave është një droge si Monural.
Avantazhi kryesor Monural si cystitis kurë është veprimi i saj synon patogjen shkaktuar inflamacion, prandaj trajtimi është dozë e saj e vetme. Përveç kësaj, të drogës ka një çmim të arsyeshëm me efikasitet të lartë dhe contraindications minimale të përcaktuara për përdorim.

Monural ndihmon për të përballuar me cystitis gjatë shtatzënisë dhe ndërsa pleqsh qumështin tuaj gjirit fëmija. Aplikimi Monural lejohet edhe me cystitis në fëmijët më të vjetër se pesë vjet.
Monural: Indikacionet dhe Anëshkrim
Monural vjen ne forme pilule, por ne formen e granulave, nga të cilat një solucion të përgatitur për administrim oral. Ajo është përdorur si një ilaç për cystitis dhe për të trajtuar inflamacion të tjera bakteriale lokalizuara në traktin urinar, të tilla si bacteriuria dhe urethritis.
Monural mund te përdoret si një inflamacionit akut i fshikëzës dhe cystitis kronike.

Drogës është një agjent antibacterial që në mënyrë aktive të ndikojnë shumica e baktereve Gram-negative dhe Gram-pozitive (Klebsiella, Enterokok, streptokokeve, staphylococci, E. coli, Bacteroides, Proteus) dhe në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon aftësinë e patogjeneve të burgosur në indet epiteliale të traktit urinar.
Shumica e njerëzve marrin ilaçe, pozitivisht të përgjigjet për efikasitetin e saj në trajtimin e cystitis. Sigurisht ka nga ata që nuk Monural ndihmoi. Dhe kjo mund të jetë gjithashtu. Ilaçet nuk mund të marrë veprime për ata që e miratoi atë më vonë se shtatë ditë pas shfaqjes së shenjave të para të inflamacionit.

Ajo gjithashtu mund të ndihmojë të moshuarit, personat me diabet, vajzat shtatzëna të moshës nën 15 vjet. Përveç kësaj, të drogës nuk ka efekt në gratë që kanë një predispozitë gjenetike për sëmundje të sistemit urinar.
Në situata të tilla, mjeku mund të Monural cystitis pas një tjetër antibiotik, sepse manualet e mjet përmban një referencë për faktin se ajo mund të përdoret si monoterapi ose në lidhje me agjentët e tjerë antibacterial.

Si për të marrë Monural me cystitis?


Para se të pini në Monural cystitis, ajo duhet të shpërndajë 1/3 filxhan ujë (të ngrohtë).
Ilaçet më të mirë për të marrë në një stomak bosh, mundësisht para se të shkojnë për të fjetur. Ju mund të merrni mjekësi dhe disa orë pas një vakt apo disa orë më parë. Kjo kërkohet parë të zbrazët fshikëz.
Gjatë trajtimit, kjo do të thotë pranimi i alkoolit është i kundërindikuar në mënyrë rigoroze.
Dozimit e medikamentit tsystytat Monural është:

  • 3 m - për të rriturit;

  • 2 m - për fëmijët.


  • Efekti terapeutik i drogës shfaqet në tre orë. Në mungesë të efektit të fondeve që marrin lejohet 24 orë për të marrë një dozë të dytë (vetëm për të rriturit). Nëse dhe kur kjo nuk ka ndodhur përmirësime, ju duhet të vazhdoni trajtimin me ilaçe të tjera.

    Nëse cystitis ndodh në gratë gjatë shtatzënisë fëmijën, pavarësisht nga fakti se Monural gjatë shtatzënisë nuk kanë një ndikim negativ në zhvillimin dhe shëndetin e fëmijës, e pranojnë atë vetëm me recetë.