Lëng boronicë me cystitis

Sëmundje të pakëndshme femër - cystitis - fshikëz Mukoza mbresëlënëse. Për të përballuar me këtë sëmundje dhe parandalimi i saj ka qenë prej kohësh përdorur Kastrati. Nuk është çudi që ajo është quajtur Berry femër. Agjentët e anti-inflamator, i cili aq shumë Kastrati nuk janë të shkatërruara nga lëng stomakut, lossless arrijnë fshikëzës, të shkatërruar dhe për të hequr bakteret, duke parandaluar ata të fitojnë një terren në mukozën.
Boronicë i referohet përdorimit të produktit të jetë një njeri. Ajo përmban një sasi rekord të vitaminës C dhe ka një efekt të theksuar anti-inflamator, kështu efektivisht lufton ftohjet dhe infeksionet e tjera. Por ne duhet të kujtojmë se ne nuk mund ta përdorin atë në sëmundje të caktuara të stomakut dhe të mëlçisë. A nuk e trajtojnë këtë kokrra të kuqe dhe duke marrë sulfopreparatov.

Mbani Kastrati mund të jenë të ngrira ose të mbuluar me të ftohtë zier ujë. Fruta mund të ruhen në një punë monotone që lehtëson përdorimin e saj.

Si të krijoj me Kastrati cystitis?


Për të përgatitur lëng boronicë me cystitis nevojë për një filxhan e manave.

  • Boronicë gatuaj një porcelani shtyp ose qelqi pjatë druri, tendosje lëng.

  • Çfarë është lënë, derdh një litër ujë dhe të sjellë një çiban.

  • Supë Strain, të ftohtë dhe të lidheni me lëng boronicë.


  • Kur cystitis duhet të pini në ditë për 2 litra boronicë Morse. Ju mund të shtoni mjaltë për të pirë. Lëng të gatshme mund të ruhen në frigorifer.
    Nëse ju pure Kastrati, një lugë salcë boronicë mund të vihet vetëm në çaj.
    Kur cystitis marrë lëng boronicë 2 lugë 2 herë në ditë para ushqimit. Ndryshe nga droga kimike, Kastrati jo vetëm trajton cystitis, pa shkaktuar dëme, por edhe rrit imunitetin, shton minerale në dietë, minerale, flavonoids dhe vitamina.