Kastrati në cystitis

Cranberries - jo vetëm kokrra të kuqe e shijshme të egra, ajo është gjithashtu në dispozicion një droge që është përdorur në trajtimin e shumë sëmundjeve.
Prona Boronicë
Berry ka një konfirmohen dhe veprimet toning. Ajo përbëhet nga një numër i madh i substancave biologjikisht aktive:

 • Acid benzoik në manaferrat Kastrati glycoside vaktsynyyina përfaqësuar, triterpenoids - acid ursolic dhe oleanolovoyi që sigurojnë efekte fuqishme anti-inflamator nga frenimin e aktivitetit të enzimave cikloksigenase dhe lipoxygenase.

 • Ato përmbajnë pektin në Kastrati ndihmojë sekretohet e metale të rënda, radionuclides.

 • Taninet parandaluar depërtimin e qelizave dhe të pengojnë zhvillimin e patogjene. Kjo është arsyeja pse lëng boronicë aktivizon efektin e agjentëve antibacterial.

 • Boronicë dhe e pasur në flavonoids, rritjen e elasticitetit të enëve të gjakut dhe rregullimin e pėrshkueshmėrisė e tyre.

 • Në boronica të kuqe përmbajnë fosfor, natrium, kalium, alumin, zink, mangan, hekur.


 • Përdorimi i Kastrati në trajtimin e cystitis  Informacion në lidhje me nëse boronicë ndihmon me cystitis, shumë të diskutueshme: disa argumentojnë se të ndihmuar të tjerët - që asnjë

  Por, megjithatë, shumë mjekë në trajtimin e cystitis akute të rekomandojë pacientët e tyre për të pirë lëng boronicë nga manaferrat apo lëng e tyre së bashku me futje e agjentëve antibacterial.
  Kjo është për shkak se në inflamacion sistemit urinar në fillim të shumë formave të alkali, i cili promovon shumëzimit të infeksionit. Lëng boronicë në këtë rast vepron si një mjedis natyror podkyslytelya alkaline dhe në këtë mënyrë pengon lidhjen e patogjenëve të traktit urinar dhe zvogëlon numrin e tyre. Nëpërmjet marrë boronicë brenda 12 orëve të Escherichia coli popullsia është ulur me 80%, pas urinë nuk është gjithashtu mjedis shumë të përshtatshëm për të jetuar dhe bakteret.

  Nëse pini 300 ml lëng boronicë në ditë, është e mundur për të reduktuar ndjeshëm frekuencën e acarimin e cystitis kronike.
  Kastrati mund të përdoret me cystitis dhe shtatzënisë, natyrisht, në qoftë se një grua ka contraindications për atë, sepse Kastrati mund të shkaktojnë alergji. Gjithashtu, në qoftë se një grua torturuar nga urth, që e Kastrati gjithashtu, është hedhur poshtë, sepse ajo rrit aciditetin e stomakut.
  Në rastin e Kastrati cystitis mund të përdoret në forma të ndryshme - në formën e lëng, lëng, lëng mishi ose manave të freskëta.

  Besohet se më të mirë të cystitis ndihmon pije frutash me recetë boronicë fruta është shumë e thjeshtë.
  Pasi jo të gjithë dhe jo gjithmonë në fjalë është një fruta të freskëta boronicë, atëherë të ofrojë Një metodë për përgatitjen e një boronicë ngrirë Morse, e cila është në çdo shitura supermarket.
  Të krijoj me Kastrati cystitis, duhet 500 g manaferrat shkrirë më parë dhe pastaj shtrydh lëng prej tyre, e cila është pastaj për të pour 2 litra ujë dhe shtoni 200 gram sheqer. Përzierje është vënë në zjarr dhe vlim për 10 minuta. Morse gati. Ju mund të filloni trajtim. Rastësisht sheqerit në pije frutash mund të zëvendësojnë mjaltë (kështu që edhe e dobishme).

  Por si një ilaç për cystitis mund të përdoret jo vetëm lëng, por me tableta boronicë. Këto droga të veçantë i takon Monurel Prevytsyst që ndihmon luftuar me inflamacion kronik të fshikëzës dhe parandalon përsëritjen. Përfitimet e këtij ilaçe përfshijnë faktin se nuk ka asnjë i huaj të substancave të trupit, ajo është plotësisht e natyrshme dhe përmban sasinë optimale të boronicë ekstrakt. Apliko mjaft i përshtatshëm - kjo duhet të bëhet vetëm një herë në ditë.
  Por, çdo gjë që ishte boronicë të dobishme, e përdorin atë si një mjet për monoterapi me cystitis nuk duhet të jetë. Trajtimi i inflamacionit në fshikëz duhet të jetë gjithëpërfshirës, ​​kryhet nën mbikëqyrje mjekësore dhe në përputhje me rekomandimet e tij.