Cystitis akute me gjak

Në inflamacion akut të urinës fshikëzës mund të merrni një rënie të gjakut nga mukozën e dëmtuar. Por kjo është një formë e sëmundjes në të cilin urina është pikturuar pothuajse gjithmonë në trëndafili. E ashtuquajtura cystitis gjakut ose hemorragjike, e cila është një gjendje e rrezikshme që nuk mund të jetë e lënë pas dore dhe trajtoni veten.

Shkaqet e cystitis akute me gjak


Shkaqet më të shpeshta të cystitis hemorragjike përfshijnë:

 • infeksion viral (adenovirus);

 • infeksion bakterial (duke marrë në fshikëz E. coli);

 • në raste të rralla - disa komponime kimike helmuese.


 • Pse cystitis lëshuar gjak?


  Gjatë cystitis mukoze muret e inatosur akute e fshikëzës, mbuluar me plagë. Si rezultat, enët e gjakut që ushqejnë fshikëzës, mbeten të pambrojtur. Qelizat e gjakut depërtojnë përmes enëve të gjakut në zgavrën e fshikëzës, kështu që kur gjaku cystitis hyn në urinë dhe njollat ​​e kuqe.

  Trajtimi i akute cystitis me gjak


  Diktim me cystitis - një bazë për detyrë të inflamacion të rëndë. Që në këtë sëmundje dëmtuar rëndë Mukoza, shprehën shumë dhimbje dhe fshikëz inatosur edhe sasi shumë e vogël e urinës. Rezultati është një impulse të dhimbshme, të cilat përmbajnë asnjë mundësi.

  Nëse gjaku gjatë cystitis është shumë, ajo mund të çojë në bllokuar kanalin e clots gjakut uretral. Nuk është sindromi mbajtja urinar - një gjendje që kërkon kujdes emergjent.
  Trajtimi i cystitis akute me gjak, bëhet vetëm me shtrimin në spital të rrezikut të komplikimeve. Pacientët përshkruar agjentët Hemostatic, antibiotikët për infeksion bakterial. Pjesa tjetër e rreptë krevat, dietë, pini shumë lëngje - çdo gjë që ju nevojitet nga një grua në mënyrë që të mbulojë sa më shpejt të jetë e mundur.
  Ngrohja e procedurës (radiatorëve) në një formë të cystitis kundërindikuar në mënyrë rigoroze. Nëse uretrës clogging clots, të kryejë një operacion për të hequr ato.