Si për të shpejtuar mujore

Ndoshta secili prej nesh një herë në jetën time kishte për të menduar rreth asaj se si për të shpejtuar procesin e menstruacioneve për 6-7 ditë në vend të ditës së zakonshme mujore shkon 3-4. E pra, që si çdo muaj një javë të bien nga jeta?

A është e mundur për të përshpejtuar mujore në shtëpi?


Mënyrat për të përshpejtuar përfundimin e hënor është me të vërtetë, por si përpjekje për të nxitur ose të sjellë fillimin e menstruacioneve, këto metoda nuk janë gjithmonë të sigurta. Por sigurisht, kjo nuk ka të bëjë me një tabletë të shquar pas pirjes ju të përshpejtojë kalimin e periudhave. Si, atëherë të përshpejtuar periudhën e skadimit? Quite thjesht, të marrë mjetet juridike popullore.

Si për të përshpejtuar përfundimin e mjeteve juridike popullore mujore?

  • Të hënës së shpejti mbi, nga fillimi i menstruacioneve duhet të marrë më shumë lëngje.

  • Çfarë produkte të përshpejtojë mujore? Besohet se edhe në këtë rast ndihmë limon. Prandaj, që nga dita e tretë e ditës hënor për të pirë një gotë me lëng limoni. Natyrisht pini pastër tërë gotë me lëng limoni të në një gllënjkë është e nevojshme. Ajo duhet të jetë normë (një gotë me lëng limoni), të ndarë në disa faza. Dhe jo stomakut rebelua nga kjo "dhuratë", lëng duhet të holluar me ujë në një raport prej 30:70 respektivisht.

  • Shumë vënë re se në sport mujore të kalojë shpejt, dhe atletë në këtë periudhë përgjithësisht i kufizuar në disa ditë, dhe zgjedhja zakonisht nuk është shumë e bollshme. Nga njëra anë, problemi është zgjidhur, kjo është një sport i mirë - dhe tonin e muskujve janë, dhe ende të drejtuar mujore. Nga ana tjetër, stërvitje në ditët kritike mund të jetë i rrezikshëm për shëndetin e grave. Në endometrium tepruar ngarkesës mund të merrni në zgavrën e barkut. Nëse pëlhura mbijeton atje, gruaja merr Endometrioza - një sëmundje të rëndë të mjaftueshme, e cila nuk është aq e lehtë për të hequr qafe. Sepse ushtrimi intensivisht gjatë menstruacioneve nuk është e nevojshme. Është e këshillueshme për të marrë një pushim në ditët e para të menstruacioneve, dhe pastaj të kthehen në trajnimin e qark zakonshme. Por në qoftë se ju ende nuk angazhohen në sport, edhe gjatë fillim menstruacioneve është e nevojshme - 2 ditë shtesë, "zgjedhur" në menstruacioneve nuk janë të mundshme liri të qëndrueshme nga sëmundja.

  • Mënyrë shumë e thjeshtë për të reduktuar numrin e ditëve të menstruacioneve - duke përdorur më shumë tampona absorbency. Zonja që përdoren këtë teknikë deklarojnë se hëna është shumë më e shpejtë. Por nuk mbështeten në këtë metodë. Hëna nuk mund të shkojnë një ditë - endometrium të marrë kohë për të shkuar larg dhe në një kohë kaq të shkurtër, kjo nuk mund të ndodhë. Prandaj, kjo metodë mund të vijë vetëm në ditët e fundit të menstruacioneve, kur vdes endometrial tashmë mbyllën dhe mbeturinat e gjakut ende jashtë. Por me zgjedhjen e madhësisë së një tampon duhet të jenë të kujdesshëm - shumë mund të plagosë vaginës dhe pa më të ndjeshëm këto ditë.

  • Besohet se seksi zvogëlon ditët kritike të kohëzgjatjes së tyre dhe e lehtëson rrugën e tyre. Por ky është një fakt i provuar shkencërisht, por koha e rëndësishme ndryshim i menstruacioneve është vetëm në rastin e marrëdhënieve ngopur pa përdorur një prezervativ me një orgazmë të ndritshme. Fakti që endometrium mujore prodhon prostaglandins, të cilat ndihmojnë trupin shpëtoj i endometrium. Spermë përmban prostaglandins, gjithashtu, kur prekje, shuma e këtyre substancave rrit fundin mujore shpejt.

  • Shpesh kur menstruacioneve është përdorur broths shumë të fortë dhe teas Burnet. Ju mund të pini dhe në qoftë se ju doni të përshpejtojë kalimin e periudhave. Por shpesh nuk është e nevojshme për ta bërë këtë, edhe si Burnet ka përforcuar aftësitë dhe përdoret në diarre. Për të përgatitur supë 2 lugë nevojë rizomat derdh një gotë me ujë të nxehtë dhe ngrohjes në një banjë me ujë për gjysmë ore. Atëherë supë është ftohur në temperaturën e dhomës, filtruar dhe maja me ujë në 200 ml leng mishi marrë një lugë pas ngrënies 5-6 herë në ditë.