Si për të mbajtur mjetet juridike popullore mujore

Hëna nuk vijnë në një kohë të përshtatshme, sepse ata duhet të vazhdimisht të rregulluar planet, por nganjëherë duket se këto ditë është më e lehtë për të nxitur se rastin e vonesës. Dhe me të vërtetë, mund të vonojë ardhjen e menstruacioneve dhe nëse po, si?
Çfarë duhet të vonojë mujore për disa ditë?
Si mund të vonojë muajin e ardhshëm? Ka dy qasje: duke përdorur mjetet juridike popullore apo ilaçe. Metoda e fundit është më e mirë për shkak të besueshmërisë së tyre - askush paratë ndikim të hulumtimit të njerëzve shpenzuar. Por le të shohim në këto metoda më në detaje.

Si për të vonuar menstruacionet përdorimin e drogës?


Ju mund të vonojë fillimin e menstruacioneve, si përdorimin e kontraceptivëve oral, dhe progestins. Përdoret për të kaluar në trajtimin e endometriozes dhe sëmundje të tjera dhe per çrregullim menstrual ata duhet të marrë 2 javë përpara fillimit. Kontraceptive për të vonuar menstruacionet duhet të merret pa ndërprerje, por të jenë të vetëdijshëm se trupi kronike administrata merr përdorur për produktin dhe pushon të reagojnë në të.
Çfarë droga do të ju zgjidhni, ata duhet të marrin vetëm nën mbikëqyrje mjekësore, abuzimi prej këtyre metodave mund të çojë në cikle të parregullta. Përveç metodave vonesa menstruacioneve tilla kundërindikuar në femra me sëmundjeve të sistemit endokrin.

Si të vonojë fillimin e mjeteve juridike popullore menstruacioneve?


Pas mësimit për rreziqet e mundshme të hormoneve, shumë gra mendojnë se si të mbajë mjete popullore mujore, duke menduar se ata janë më të sigurta. Kjo pikëpamje nuk është domosdoshmërisht e vërtetë. Disa mjete popullore gjithashtu mund të shkaktojë lëndim. Kështu që ata duhet të zbatohen me kujdes. Për më tepër, siç u përmend tashmë, efektiviteti i këtyre mjekësisë drogës nuk është provuar. Po, ka gra që ndihmuan këto fonde, dhe ka nga ata që u përpoqën për vete të gjitha recetave të mjekësisë tradicionale së bashku, por efekti i dëshiruar ende nuk është arritur, kështu që të gjithë veç e veç. Dhe ne duhet të kujtojmë se eksperimentet në ciklit të tyre menstrual mund të bëhet për ata që kanë atë të qëndrueshme. Ajo është vazhdimisht ankohet menstruacioneve të parregullt, të pezullojë mujore nuk është e nevojshme. Por paralajmërimet mjaftueshme dhe shënimet, kjo është koha për të folur për shumicën e mënyrat.


  • Mënyra më e zakonshme të mbajë çdo muaj duke përdorur limon. Ata thonë se vitamina C në një farë mënyre të mrekullueshme prek enët e gjakut, duke rezultuar në fillimin e menstruacione vonohet për disa ditë. Për të arritur këtë efekt, ju duhet të hani 2 limon 4-5 ditë para fillimit të pritshëm të menstruacioneve. Por ia vlen të kujtohet se ky konsumit të tepërt të limon mund të dëmtojë traktit digjestiv, kështu që është me vlerë duke bërë eksperiment me kujdes dhe sigurisht jo me stomak bosh.

  • Nëse ju tashmë kanë filluar të pezullojë mujore për 10-20 orë, ju mund të përdorni një zierje e hithrat. Për ta bërë këtë, ju keni nevojë për një lugë gjelle e lë hithër derdh një gotë me ujë të valë dhe le të qëndrojë. Pini një gotë me infuzion të ngrohtë tri herë në ditë. Shpesh kjo do të thotë se nuk është e nevojshme për të përdorur, si hithër promovon koagulimit të gjakut.

  • Në ndalimin e ciklit menstrual mund të ndihmojë vitaminë C dhe bimëve në të cilën gjendet, për shembull, piper ujit. Bimët supë përgatitur si më poshtë. 40 gram të bimëve të thata derdh 1/2 litër ujë të valë. Pas për ngrohje të ulët të sjellë një çiban për 5 minuta. Pastaj insistojnë supë për 2-3 orë, filtri dhe për të marrë tri herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Fillojnë supë duhet të marrë rreth 4 ditë para fillimit të pritshëm të menstruacioneve.