Si për të thirrur mjetet juridike popullore mujore

Menstrual cikli - një copë kapriçioz. Lunar vjen para kohe, atëherë vonuar. Dhe që nga vonesa mund të thotë shtatzëninë - se fenomeni i shkakton sulme paniku femrave.
Përpara se të bëjnë një përpjekje për të shkaktuar hënën, duhet të peshojnë "pro" dhe "kundra". Artificialisht duke shkaktuar menstruacioneve, ju vtruchayetesya punën e sistemit hormonal, dhe kjo kërcënon efekte të ndryshme anësore të pakëndshme. Ju mund të hedh plotësisht poshtë rregullsinë e ciklit që përfundimisht të çojë në probleme konceptues.
Përveç kësaj, ajo është me vlerë të përmendet se arsyeja për vonesë të menstruacioneve mund të jetë:


 • stres dhe lodhje nervor

 • Sëmundjet metabolike

 • shtim në peshë papritur ose anasjelltas Humbje

 • Mungesa e vitaminave në trup


 • Nëse menstruacionet nuk ndodh në ndonjë nga arsyet e mësipërme, përdorimi i mjekësisë tradicionale nuk do të sjellë ndonjë rezultat.
  Nëse ju jeni të sigurt që arsyeja për vonesën është shtatzënisë - shkaktojnë mujore artificialisht kundërindikuar absolutisht! Përndryshe veprimet tuaja do të jetë asgjë si aborti e vërtetë në shtëpi! Ju mund të filloni gjakderdhje, të cilat ju nuk keni trajtuar veten në mitër mund të mbetet pjesë e fetusit, të cilat më pas çojnë në zhvillimin e inflamacionit të rënda, në fakt, veprimet tuaja mund të shkaktojë shterpësi mëvonshëm.

  Në qoftë se në rastin tuaj vonesa nuk mund të jetë i lidhur me ndonjë nga arsyet e mësipërme, kjo është vetëm atëherë ju mund të kërkoni ndihmë nga mjekësia tradicionale. Megjithatë, duhet tërhequr vërejtjen që më parë se sa të merremi me sistemin hormonal, efektive për gratë e disa mjete mund të jenë krejtësisht të padobishme për të tjerët. Këtu çdo gjë është shumë individuale.
  Para se të përdorni ndonjë nga metodat e mëposhtme, sigurohuni që ju nuk jeni alergjik ndaj bimëve që janë si recetë dhe lexoni contraindications për përdorimin e bimëve të caktuara.

  Një zierje e kamomil, karamele mente, Valerian • Merrni katër lugë kamomil dhe mente njëjtën

 • Shtoje tre lugë rrënjë Valerian

 • tërësisht përzierje të gjitha këto përbërësit

 • pastaj Hidh përzierje 250 ml ujë të vluar

 • Cover enë me një supë kapak dhe prisni një kohë derisa ai nastoyitsya

 • drogës duhet të jetë gati për të pirë një gjysmë gotë në mëngjes dhe në mbrëmje

 • ajo është e nxehtë para përdorimit


 • Infusion nga një përzierje e bimeve medicinale


  Për prodhimin e infusions keni nevojë bimët e mëposhtme:


 • hips

 • rigon

 • rrënjë konfuze

 • Rhodiola rrënjë Rhodiola

 • lë hithër

 • knotweed

 • yarrow


 • Recetë për të bërë një makinë:

 • Merrni dy lugë secili prej bimëve të mësipërme

 • Përzierje të gjithë bimët

 • pastaj përzierje derdh një litër ujë të vluar dhe të mbyllë enë

 • Lini të mbush ilaçe për një gjysmë dite

 • të gatshëm për të pirë infuzion duhet plotësisht gjatë ditës, e ndarë në pjesë në gjysmën e një gotë


 • Supa majdanoz


  Në thelb, ju mund të përdorni majdanoz të freskët dhe në sasi të mëdha për të arritur efektin e dëshiruar. Në mënyrë efektive edhe të kombinojnë atë me kopër. Megjithatë, jo të gjitha këto bimë si papërpunuara, ndoshta ju nuk e keni një dashuri të veçantë për ta, në mënyrë që një alternativë mund të bëjë një zierje e majdanoz në këtë recetë:


 • tërësisht të shtypur bimore dhe i hedh ujë të valë

 • prisni mjete nastoyitsya

 • përdorni këtë zierje duhet të jetë dy herë në ditë pjesë e 100 ml

 • të drogës duhet të shkaktojë mujore në 3-4 ditë


 • Rastësisht, veprim i ngjashëm ka zierje e yarrow dhe rigon. Ju gjithashtu mund të hani limon të freskët.

  Infuzion i letër e hollë


  A keni lyer ndonjëherë vezë të Pashkëve duke zhvishem qepë? Pra, si infuzion do të ju ndihmojë të shkaktojë fillimin e menstruacioneve, dhe është një nga mënyrat më efektive. Një kusht i rëndësishëm: ajo duhet të jetë shumë i pasur. Pini Një qasje 200-250 ml infuzion, dhe brenda disa ditësh ju do të shihni rezultate pozitive.

  Banjo me kripë tryezë dhe jod


  Nëse ju nuk keni tension të lartë të gjakut, ajo mund të ju ndihmojë një metodë: Pas stërvitje intensive zhyt veten në një banjë me ujë të nxehtë, pasi duke shtuar kripë tryezë me ujë dhe jod. Qëndrojnë në banjë për 15-20 minuta.
  Ka edhe një mënyrë tjetër goxha funny për të thirrur hënën. Megjithatë, ajo është e përshtatshme vetëm nëse nuk dështim është për shkak të ciklit nga shkaqe të rënda. Esenca e metodës eshte si me poshte:

 • para të marrë një dush të nxehtë, por vetëm në qoftë se ju nuk keni tension të lartë - ujë të nxehtë do të përshpejtojë nxitojnë të gjakut në sistemin riprodhues

 • menjëherë pas kërkesës banje një seksi - ai, nga ana tjetër, të kontribuojë për ton mitër, duke çuar në fillimin e menstruacioneve


 • Në fund është me rëndësi të theksohet se ju nuk mund të rregullisht artificialisht shkaktoj menstruacionet. Nëse vonesat ndodhin në mënyrë të përsëritur, sfida e pavarur e menstruacioneve nuk është një zgjidhje.