Çfarë duhet të bëni për të shkuar në muaj

Jo vetëm që është hëna vetë nuk i dorëzon gëzim, dhe gjithashtu të përpiqen për të ardhur në prag të një ngjarje të rëndësishme. Dhe çfarë të bëni, ulur në qoshe të frikësuar për të lëvizur? Askush grua nuk është tërhequr nga perspektiva, kështu që nuk është pyetja se si ju mund të telefononi hënën dhe ende duhet të bëni për të shkuar "Nuk caktuar"?

Çfarë duhet të bëni për të shkuar në muaj?


Vetëm dua të përmend nëse pyetja "çfarë duhet të bëjmë për të shkuar mujore" interes, për shkak të shtatzënisë dyshuar dhe dëshira kështu shpëtoj prej tij, këto metoda nuk janë të përshtatshme. Në këtë rast, ju duhet të shihni një mjek, dhe jo të eksperimentojnë në shtëpi. Megjithatë, në qoftë se gjinekolog për të bërë pyetje "si të shkaktojë hënën para" dhe të shpjegojë atë për pushime apo festimet e ardhshëm ju ndonjë mjek i mirë do të thotë, mirë, nëse jo nasvaryt fjalët e fundit të kësaj dhune në trup. Kështu, droga që shkaktojnë mujore ekzistojnë, por ato po ndryshojnë hormonet, dhe me shaka e keqe. Në mjekësi ka mjete popullore, duke shkaktuar hënën, por ato janë të padëmshme, kështu që mjeku i tyre nuk e rekomandojmë që ju të përdorin vetëm kur është absolutisht e nevojshme. Një pushime periodike rrethana të tilla, natyrisht, nuk është konsideruar. Por, pavarësisht të gjitha paralajmërimeve gratë ende vendosur në marrjen e drogave që shkaktojnë hënën dhe duke përdorur metoda tradicionale.

Metodat popullore shkaktojë mujore


Si ne reflektojnë mbi atë që duhet bërë për të shkuar në muaj para, zonjat janë aq të fiksuar me këtë ide, ata harrojnë dëmit të mundshëm ndaj trupit, sepse edhe herbs në dukje të padëmshme janë të gjithë të ndryshëm. Pra, të jetë tepër i kujdesshëm dhe disa herë të konsiderojnë nëse ju me të vërtetë nevojë për atë në mënyrë që të rivendosur cikli sbyvshyysya nuk do të jetë e lehtë.
1. Mënyra më e zakonshme të shkaktojë mujore (pas hormonet) që ndërprerja marrjen e kontraceptivëve oral. Në këtë rast, hëna mund të fillojë më herët, por më të mirë për të kryer manipulime të tillë nën kontroll të gjinekologu.

2. Ardhja Disa vajza më herët është muaji askorbinki. Për të arritur efektin këshilluar për të marrë 2 gram acid Askorbik dhe këmbët poparyty natës. Por të jenë të vetëdijshëm se acidi mund edhe të ndikojë në trupin, dhe ajo është numër mund të ketë një efekt negativ në stomak.
3. Çfarë herbs shkaktojë mujore? Metodat më të zakonshme të shkaktojë periudha, kjo me gjethe gji ose majdanoz:

  • gjethe gji duhet të brewed si çaj (3 gjethe per filxhan me ujë të valë) të pini nga kjo supë në 3 gota në ditë. Një pije dehëse zierje është e rrezikshme, kështu që ju duhet të ndiqni me kujdes dozen;

  • supë majdanoz, nga ana tjetër, rruga më e sigurt për të shkaktojë hënën. Ajo duhet të marrë 3-4 ditë para se të planifikuar hënor 1/2 filxhan dy herë në ditë. Nëse ka sasi të mëdha të majdanoz me kopër, mujore, gjithashtu, mund ende të shkaktojë, zakonisht ndodh pas 2 ditëve të konsumit intensiv;

  • është gjithashtu një mënyrë për të shkaktuar mujore duke përdorur supë rigon. Ju mund të bleni në barnatore qese gati për këtë supë bar për të gatuaj dhe të pirë çaj;

  • mjaft shpesh ju mund të përdorni për të thirrur Rekomandimet tansy mujore, dragua ose hithra. Dy bimët e para përdorni laik nuk mund të - në një humbje të përqendrimit do të helmojë. Hithrat edhe nuk e përdorin, sepse ai ndihmon trash gjakun, duke e bërë përdorimin e rrezikshme zgjatur.


  • 4. Shkaku jod mujore? Mjaft shpesh rekomanduar për të marrë një dush të nxehtë me kripë dhe jod për të thirrur çdo muaj. Por efektiviteti i kësaj metode nuk është konfirmuar, dhe gjithashtu mund të marrë një dush të tillë vetëm njerëzit kurrë nuk ka pasur probleme me enët e zemrës dhe gjakut.