Spazmalhon në muaj

Dhimbje barku gjatë menstruacioneve dinë çdo grua, dhe për disa kjo bën testin. Mjekët në TV na tregoni se vuajnë kjo dhimbje edhe të dëmshme, dhe të ofrojë një shumë të drogave të ndryshme. Spazmalhon i dhimbjes është një nga mjetet më të popullarizuara dhe të arritshme.

Pllakat spazmalhon: indikacione për përdorim


Ky medikament përdoret për trajtimin e pacientëve me simptomatik sindromave dhimbje të vëzhguara dobët dhe mesatare. Më shpesh ajo është përdorur në sëmundjet e traktit urinar, stomak dhe dhimbje barku zorrëve. Ndër treguesit për përdorimin e tabletave është spazmalhon dhe dhimbje gjatë menstruacioneve.

Struktura spazmalhonu hyjnë komponentët e mëposhtëm:

 • sodium metamizol (ka nje efekt analgjezik i fortë, anti-inflamator dhe efekt antypiretychnyy);

 • pytofenona hydrochloride (myotropnuyu ka aktivitet antispasmodic, ka efekt papaverynopodobnыm që redukton tonin dhe relaksim të muskujve të butë);

 • fenpyverynyya bram (spazma shtresë hladkomыshechnoho e organeve të brendshme, relakson muskujt e traktit urinar).


 • Dhimbje Spazmalhon gjatë menstruacioneve


  Tabletë merret me gojë dhe gëlltit tërë. Rozkushuvaty ose bluaj nuk është e nevojshme që të pini ujë të mjaftueshëm. Në disa raste, specialist mund të shkruani një gjysmë tabletë mirëpritur. Kohëzgjatja e kursit gjithashtu cakton një mjek, në varësi të karakteristikave të pacientit dhe natyra e dhimbjes.

  Standard spazmalhonu Doza është 1-2 tableta tri herë në ditë. Ditë nuk është e rekomanduar për të marrë më shumë se 6 tableta. Ajo është e mirë për të shmangur duke punuar me mekanizma të sakta dhe komplekse dhe ngarje.
  Nëse mbidozë ndodh simptomat toksike dhe alergjike pacientit spazmalhonu. Në këtë rast ju duhet menjëherë të larë nga stomak, të marrë chelators. Tjetra, të gjitha rrugët sa më shpejt të jetë e mundur për të sjellë mbetjet e drogës nga trupi. Aplikoni zgjidhje me ujë kripë, hemodializës dhe diuresis detyruar.

  Spazmalhon: efektet anësore


  Para se të marrë spazmalhon në muaj, Gjithashtu shikoni në pasojat. Nga traktin gastrointestinal mund të ndodhë të përzier, të vjella, gojën të thatë dhe përkeqësimin e sëmundjeve kronike në këtë fushë. Që komponentët sistemin kardiovaskular që janë pjesë e spazmalhonu mund të shkaktojë rritjen e presionit të gjakut, takikardi, aritmia.
  Lidhur contraindications, pastaj të marrë spazmalhon në muaj pamundur për pacientët me dështim të rëndë të veshkave, probleme me krovetvorenyem, sëmundjet e traktit gastrointestinal.