Kruhet para menstruacioneve

Ndonjëherë ajo merr sinjale trupin e një gruaje rreth ngjarjeve ka një problem, për shembull, disa mund të ndjehen të para menstruacioneve kruarje në vaginë dhe buzët gjenitale. Ndjenja, sinqerisht, nuk e këndshme. Ne do të kuptoni se çfarë duhet të bëni në një situatë të tillë.

Pse nuk po kruhet para menstruacioneve?


Arsyet për të cilat para menstruacioneve mund të fillojnë kruarje dhe djegie shumë. Kjo është më themelore:
1. Mëllenjë, gjithashtu i quajtur candidiasis urogjenital. Shoqërojnë këtë Sëmundjet dobët sekrecione të bollshme. Nga rruga, kruajtje duket jo vetëm në "ditët kritike, por pas marrëdhënieve seksuale.

2. colpites të ndryshme, në të cilin, përveç kruarje para menstruacioneve gjetur edhe zgjedhjen (e bardhë). Ngjyra e shkarkimit mund të jetë jo vetëm e bardhë, por të verdhë-gjelbër. Ndonjëherë ka një pakëndshme "peshk" ose kosi erë.
3. Disa sëmundje seksualisht të transmetueshme.

 • Trichomoniasis. Përveç kruarje dhe djegie vërejtur skuqje e Labia, perineum, në qoftë se ju shikoni në pasqyrë, ajo mund të vërehet se organet gjenitale shumë fryrë. Gjithashtu vuri në dukje një numër të madh të mukusit nga vagina;

 • gonorrea (turist). Ngjyra të theksuara të verdhë dhe të kuqe që janë të shoqëruara me kruarje dhe dhimbje;

 • Herpes gjenital - një sëmundje virale e shoqëruar me kruarje gjenitale, skuqje të vogla përreth anusit dhe limfatike fryrë nyjet në ijë.


 • 4. Alergji të pads, tampona, produktet e kujdesit personal, si dhe pluhur, që i lanë rrobat.
  5. alergji ndaj ushqimeve.
  6. Higjiena e gabuar intime.
  7. sëmundjet inflamatore të mitrës dhe shtojca.

  8. Një numër i sëmundjeve sistemike (sëmundje të zemrës, veshkave, frymëmarrjes, traumat, djegiet, etj).
  9. Nervat, depresioni dhe kushtet e tjera të ngjashme.
  Çfarë duhet të bëni në lidhje me kruarje?
  Pas listën e mësipërme të arsyeve kjo pyetje tingëllon pak e çuditshme. Sigurisht, sa më shpejt që të jetë e mundur për të vizituar mjekun. Ndodh që një grua shtyn vizitën, justifikuar alergji tyre siklet, avari nervor ose lodhje. Por në qoftë se ata vazhdojnë për tre ose më shumë cikle, ju duhet të mendoj se ndoshta nuk duhet të vonojë? Për shumë prej këtyre sëmundjeve mund të shkaktojë dëme të konsiderueshme jo vetëm për shëndetin tuaj, por edhe shëndetin e fëmijëve në të ardhmen, nëse sigurisht ju jeni duke shkuar për të filluar ato. Mos dëgjoni dashurin. Nëse dikush ka ndihmuar dush me sherebelës, nuk është fakti se ata të vijnë tek ju.

  Si është kruarje dhe djegie?


  Droga dhe llojin e procedurës do të varet direkt në sëmundje, për shkak të cilat të gjitha filluar.

 • Treat mëllenjë shpejt, ndonjëherë mjafton vetëm disa aplikacione të drogës antifungal.

 • Për trajtimin e obezitetit, duke përdorur droga anti-inflamatore.

 • Për sëmundjet e transmetueshme terapi përshkruar seksualisht.

 • Me lloje të ndryshme të alergjive mund të përshkruajnë medikamente alergji apo këshillojnë një dietë të veçantë.

 • Higjiena Tani pasaktë intime. Nevojë për të larë çdo ditë jo më shumë dhe jo më pak. Pastërtinë e tepërt mund të dëmtojë, kështu që ju mund të larë të gjitha bakteret e nevojshme të dobishme. Përjashtim bën seksi - pas një gruaje ata gjithmonë duhet pidmytysya. Jet të ngrohtë e ujit duhet të drejtpërdrejtë nga pubis në anus, por jo anasjelltas.


 • Edhe pse të gjithë përsëritet në çdo hap se shëndeti është i pavlefshëm, por për disa arsye shumë gra janë të rregulluar në mënyrë që spitali vetëm kur gjërat janë duke shkuar tashmë më gjatë. Vajzat, le të jetë veten dhe të vlerësojmë atë që kemi. Asgjë nuk ndodh me shefin tuaj, nëse ju vidprositsya disa herë për t'u testuar, një njeri për një herë apo dy herë nuk do të vdesin nga uria, dhe fëmija mund të dhe të kërkojë një fqinj për t'u ulur. Le të fillojmë duhet të kujdeset për veten si ne meritojmë? Ne shpresojmë që bindi, dhe një vizitë te mjeku ju nuk vonojnë.