Oman në një menstruacioneve vonesë

Në ritmin e sotme të jetës dhe cilësisë së mjedisit janë shumë pak femra mund të krenohem me një cikël të rregullt të 28 ditë. Mjaft hasur shpesh problem me vonuar menstruacioneve. Një mjet popullor i thirrjes mujore është gabime bari.

Root mashtruese në një menstruacioneve vonesë: Kur të aplikoni?


Për të filluar me të, që nuk është gjithmonë arsye për të justifikuar të shkaktojë menstruacioneve. Fakti se vonesa provokojnë faktorët më të zakonshme. Sëmundjeve të tjera të sistemit urogjenital, shok emocional apo stresi, ndryshimi i papritur në peshë, beriberi. Nëse problemi qëndron në një prej këtyre faktorëve, gjëja e parë që duhet të ndikojë shkaku, si gjithmonë konfuz për të përdorur rrënjë mujore në vend të rrezikshme.

Në qoftë se ne po flasim për një vonesë prej disa muajsh, kjo është devijim të qartë nga norma në mjekësi ajo është pėrcaktuara nga amenorrhea afat. Kjo është abuzimi i parë sinjal në sistemin hormonal. Megjithatë, jo çdo vonesë tregon praninë e sëmundjes. Nëse ajo zgjat më pak se 10 ditë, ajo mund të shkaktojë mujore Omanin.

Ndihmon gabime të shkaktojë hënën?


Definitely ndihmon. Kjo është një nga pikat e forta të mjekësisë tradicionale. Brenda disa truket në gratë menstruacioneve ndodh. Kjo është metoda më efektive në qoftë se keni nevojë urgjente për të rregulluar ciklin tuaj.

Bari është përshkruar në rastet kur ka dhimbje në fshirjen e mitrës, një zierje ose banja. Megjithatë, mbani mend se gabimet në një menstruacioneve vonesë shpëtoi jo vetëm, por mund të shkaktojë dëme të pariparueshme në trupin e femrave. Para përdorimit, të jetë i sigurt për të paguar vëmendje të contraindications:

 • do të thotë çdo formë është shumë e rrezikshme për gratë shtatzëna, sepse disa orë pas abortit të tij të pranimit mund të ndodhë;

 • Nëse menstruacioneve ka filluar tashmë, mund të bëjë supë - është një gjakderdhje provokojnë;

 • Pritje në doza të mëdha shkakton hidhërim në gojë, dhe gjithashtu të çon në helmim;

 • nuk e marrin Omanin për të vonuar menstruacionet, në qoftë se ju keni probleme me zemrën. • Sa për gabimet mujore krijoj?


  Për këto qëllime, duke përdorur rrënjët e bimëve. Për të përgatitur për gabimet hënor bar, ju duhet të marrë 1 lugë çaji grimcuar rrënjët dhe i hedh asaj një gotë me ujë të valë. Pastaj përzierje është zier për 15 minuta në një zjarr të ngadalshëm, dhe të insistojnë katër orë. Supë duhet të marrë një lugë çaji disa herë në ditë.

  Nuk është një tjetër recetë. Kur ju të merrni menjëherë 50 g supë në ditën e parë të kursit fillon menstruacioneve. Për këtë filxhan brewed e ujë të valë një lugë gjelle rrënjë grirë. Vlim për pesë minuta. Pastaj të përfundojë një peshqir dhe të insistojnë orë. Një zierje e rrënjë për çdo muaj mashtruese duhet të pini dy orë. Por mos harroni se këto metoda mund të përdoret vetëm në raste ekstreme. Ashtu si çdo mjet tjetër të ngjashëm, supë të çon në një ndryshim në ciklin menstrual të gruas dhe rezultati nuk ka gjithmonë të jetojnë deri në pritjet. Përqendrimet e larta mund të shkaktojë gjakderdhje të rënda mitrës.

  Nëse ju vendosni për të thirrur Omani muaj para se pranimi duhet patjetër të konsultoheni me një specialist dhe për të diskutuar subjektin detyrueshëm.

 • Merrni një test shtatzënie. Mos harroni se ka teste rrallë japin informacion të rremë, kështu që ju duhet të kalojë gjak për hCG.

 • Atëherë ju keni për të vënë në vëmendje të një specialisti që ose ulen në një dietë ose duke marrë drogë.

 • Sigurohuni që të njoftojë mjekun tuaj nëse ju ose aborti mori kontraceptivëve hormonal para.