Lunar Deti

Pushime dhe udhëtimit në det, ne zakonisht presin me ankth të madh, duke u përpjekur për të marrë parasysh të gjitha rrethanat, për të bërë pushime më të këndshme. Por kjo nuk është gjithmonë e mundur, jo, jo, dhe dëgjuar ankesat mujore pushim rënies së vajzave, dhe unë jam duke shkuar për në det. " Çfarë duhet të bëni në këtë rast, do të përpiqen për të lëvizur pushime apo deti hënor ende mund të jetë një kohë e mirë? Le të mendojmë së bashku se si të bëjnë pushime mujore shqetësuar.

Lunar Deti - çfarë të bëni?


Natyrisht, të gjitha varet nga karakteristikat e trupit - disa vajza të ndjehen aq keq gjatë muajit se ata nuk deti nuk ka nevojë të shtrihem në shtrat në një qëndrim të embrionit në mënyrë që askush nuk e preku. Në këtë rast, sigurisht, më mirë të mendojnë për transferimin e lejes. Por në qoftë se të gjitha dyshimet në lidhje me arsye thjesht higjienike, atëherë të ndaluar shqetësuese, pushime hënor në det nuk është një pengesë. E vetmja gjë që ju duhet të bëni është të aksioneve ose të blerë tampona filxhan menstrual. Të dy mjetet higjienike të bëjë të mundur për të notuar në det gjatë menstruacione pa pasoja për organizmin. Gjinekologë me siguri nuk e këshillojnë notit në muaj, si në qafën e mitrës së hapur mund të merrni bakteret. Por në qoftë se ne të vërtetë duan të notuar, ju mund ta bëni vetëm kaq, pas largimit nga shtupë ujit duhet menjëherë të ndryshuar. Megjithatë, dy ditë e para kur e rëndë mujore, mundësisht mbahen zhytur në ujë.

Ekziston edhe një rritje të rrezikut të gjakderdhjes në qoftë se uji është shumë i ngrohtë. Për këtë arsye, gjatë vizitave mujore duhet të shmangin sauna, banja dhe trajtime bukurie të refuzojë, të cilat ofrojnë ngrohje. Djegien nga dielli gjithashtu bien nën ndalim, por vetëm në kohën më të nxehta të ditës, në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes mund të bask në diell në shëndetin e tij. Megjithatë, për të marrë një terri cirk gjasa të ketë sukses - gjatë trupin e menstruacioneve të femrës praktikisht pushon prodhimin e melaninës, përgjegjës për errësuar të lëkurës.

Pushime Lunar: zgjidhni një rroba banje


Kjo mund të ndodhë është se filxhan menstrual ose shtupë dështojnë për të shmangur siklet, ju duhet të zgjidhni rroba banje duhur. Le të jetë e errët, shawls të jetë e errët. Në këtë rast, edhe në qoftë se të ndodhë "aksident", ju mund të sigurtë të marrë në Cabanas. Ju thoni se nuk më pëlqen kostum të errët? E pra ju por askush nuk i detyron ata të shkojnë në lajme pushime, të marrë ato masa shtesë vetëm në dy ditët e para, kur ndarja e më të bollshme. Në raste të tjera, mundësia e rrjedhjes është ulur ndjeshëm. E pra, nëse ju jeni% besimi 100 higjienën tuaj, pastaj veshin një rroba banje të ngjyrës se më shumë shije.

A nuk duan të jenë me pushime me hënë!


Nëse ju absolutisht nuk duan të hënor filloi në det, ju mund të përpiqet të shtyjë mbërritjes së tyre në një datë më të hershme apo të mëvonshme. Ka disa mënyra për të "mashtrim" e trupit, për shembull, e mbajnë mjetet juridike popullore mujore ose anasjelltas përshpejtojnë ofensivën e tyre. Por, kur manipulimi i tillë të jetë jashtëzakonisht i kujdesshëm, por ende duhet të theksohet që trupi të ndjeshme femra mund të përgjigjet ndaj ndryshimeve klimatike zhvendosjen e datës së fillimit të menstruacioneve. Pra, ju nuk rrezikoni mend hënën dhe deti ende të shkojnë. Një mënyrë më efektive për të bërë detin mujore shkojnë, është që të përdorin pilula kontraceptive. Ju thjesht nuk e thyejnë në marrjen kontraceptivëve, atëherë ju vetëm Vizita mujore muajin e ardhshëm. Por këto eksperimente mund të jetë i rrezikshëm, kështu që ata duhet vetëm të kryejë gjinekolog kontrolluar. Dhe në këtë mënyrë të përshtatshme vetëm për ata që marrin pilulën rregullisht, sidomos para se të shkojnë në det të fillojë pritjes nuk është e nevojshme.