Bay lë për muaj

Lë shkurre me gjelbërim të përjetshëm të quajtur "Laurel", i famshëm për pronat e saj unike. Pra, në nder të amvise fletë gji që duan të përkëdhel të dashurit e tyre enët e shijshme dhe me erëza. Në kohët e lashta, gjethet dhe degët e dafinës konsideruar si një simbol të famës dhe suksesit - kurorë dafinë dha fituesit e konkurseve të ndryshme dhe ndeshje. Nga rruga, këtu qëndron rrënja e shprehjes krahë "dafinat fituese", e cila vërtetë e kësaj dite. Por lista e karakteristika të dobishme dhe historia e pasur "e bimëve përfundon. Pas aplikimit ka gjetur një fletë gji dhe mjekësi. Për breza gratë kalojnë receta njëri njerëzve të tjerë nga Sëmundjet e ndryshme, ku përbërësi kryesor është gjethe magjike, fruta dhe vaj dafinë.

Për shembull, ne e dimë se lë gji ndihmon kauzën mujore. A është e vërtetë, aq sa se si të gatuaj në mënyrë të sigurtë dhe infuzion bay leaf për çdo muaj, të përpiqet për të kuptuar.

Bay leaf supë për thirrje mujore


Për shkak të përmbajtjes së lartë të vajrave thelbësore, taninet, acide organike gjethet e kësaj bime janë përdorur për të luftuar shumë Sëmundjet.
Për të rritur imunitetin, oreks, për të përmirësuar traktin gastrointestinal, sëmundje të mëlçisë, reumatizmi, dhe në gjinekologji është një bimë shumëvjeçare gjetur zbatimin e tij.

Në veçanti, shumë vajza janë duke u përgatitur për teas thirrje mujore dhe infuzione gji fletë. Dhe kjo është me të vërtetë e vërtetë. Përqendruar bay leaf supë shkakton kontraktimet e mitrës dhe shkakton gjakderdhje. Gjyshet tona përdoret kjo do të thotë që të ndërpresë një shtatzëni të paplanifikuar. Megjithatë, çdo grua i arsyeshëm duhet të kuptojnë se si kjo është e rrezikshme për shëndetin apo edhe jetën. Prandaj shtatzënia është contraindication kryesore për përdorimin e infuzionit ose zierje dafinë fletë.
Megjithatë, përdorimi i saj është i lejuar nëse qëndrimi mujore jo më shumë se 10 ditë për shkak të tendosje të tepruar fizik, stresi, lodhje, hipotermi, të ftohtë ose çrregullime të tjera funksionale. Ju gjithashtu mund të krijoj fletë gji të menstruacioneve të hershme, nëse ky i fundit të përpiqen të prishin planet. Për shembull, në qoftë se menstruacionet duhet të fillojnë në prag të një ngjarje të rëndësishme ose ngjarje në të cilën unë nuk do të ndjehen të pakëndshme, tipike "ditë kuqe kalendarike." Në këtë rast, zierje bay leaf përgatitur nga recetë e mëposhtme: 10 g (1 pako) dafinë fletë derdh 05 litra ujë të valë dhe të ziej për rreth 1 orë. Përzierje është filtruar atëherë dhe pije herë në shumën e një kupe, jo më shumë.

Ju mund të bëni ndryshe - tre gjethe dafinë derdh një gotë me ujë të valë, pastaj pini supë që rezulton. Për një ditë për të pirë tre servings.