Hithër në muaj

Besohet se infuzion hithër është përdorur për "thirrje" apo "të ndaluar" Monthly shumta. Le të konsiderojmë se pse e bëri këtë mit, dhe në fakt supë hithër ndikon në trupin e femrës gjatë menstruacioneve.

Për të filluar me, se pronat medicinale të hithër supë njohur për shekuj me radhë. Të parëve përdorur shpesh këtë fabrikë për të ndaluar gjakderdhje, për të trajtuar plagët, veçanërisht septike dhe u njohën edhe me pronat diuretik e kësaj bime.
Sigurisht, në atë kohë askush nuk mund të sjellë argumente shkencore të cilat kanë treguar se droga hithër bimore me të vërtetë janë. Por sot, kur biokimike hithër përbërja mbi njohur çdo vajzë që u përball me problemin e rëndë në muaj - e di se supa hithër është shumë efektive për të zgjidhur këtë problem.


Pra, bazuar në atë që është rezultat i marrjes infuzion acaroj në muaj?


Gjatë mujore heq shtresa e brendshme e mitrës, i shoqëruar nga gjakderdhje. Kjo do të thotë se një pasojë e këtij procesi formuar "fëmijët", të cilët kanë nevojë për ndihmë zazhyvytsya.
Pra, së pari, hithër është e pasur me vitaminë K, e cila nga ana është lidhja thelbësore në zinxhirin e koagulimit të gjakut.
Së dyti, lë hithër përmbajnë një sasi të madhe të hekurit që mund të zëvendësojë numrin që është humbur nga gjaku. Gjithashtu, hithër përmban acid askorbik, i cili promovon thithjen e hekurit.

Në treti, supë hithër përmban klorofil - një substancë që është i përfshirë në mënyrë aktive në procesin e shërimit plagë.
Të marra së bashku, këto prona të sigurojë Haemostatic (hemostatic) efekt pas marrjes supë acaroj kur mujore.

Si të gatuaj dhe të pini supë acaroj në menstruacioneve të rënda?


Për të përgatitur një zierje e hithrat thumbues, ju keni nevojë për një lugë çaji me gjethe të thata, si dhe 200 ml (kupa) ujë të valë. Rezulton lënë në masë të mbush enë transparente (mundësisht qeramike) për 2 orë. Ky infuzion duhet të pini 3 herë në ditë për një lugë çaji.


Gjithashtu, me menstruacione shumë të rëndë mund të pini lëng të lë hithër. Të përgatisë atë si vijon:

 • Shtrydh një lugë çaji me lëng hithër.

 • Holluar 50 ml ujë.

 • Pi që rezultojnë në masë 20 minuta para çdo vakt (3 herë në ditë). • Ka contraindications për marrjen supë acaroj:

 • Origjinalitet.

 • Rritja e koagulimit të gjakut (mund të çojë në mpiksjen e gjakut).

 • Presionin e lartë të gjakut.

 • Nefriti, kryesisht, dështimi i veshkave.


 • Pra, në fund, të bëjë premtimin tonë - të shpërndarë mitet rreth menstruacioneve dhe provokimet të ndaluar përdorimin e supë acaroj.


  Në asnjë acaroj mënyrë mund të kontribuojë në "spontane" të ndaluar menstruacioneve. Sigurisht, duke pasur parasysh vetitë e mësipërme të kësaj bime, ju mund të presin rënie mujore në intensitet, të ulur dhimbjen, sa më shpejt që të jetë e mundur "shërimin" e shtresës së brendshme të mitrës.
  Stop hënën, ajo mund të jetë vetëm në qoftë se ju jeni i fundit "100 metra" periudhë.
  Gjithashtu, ju mund të përdorni hithër supë dhe "shkaku" mujore. Ky ekstrakt mund të nxisë cikël të Rregullores (përmes efekt të moderuar anti-inflamator), si dhe një numër të madh të vitaminave, duke përfshirë vitaminë E (i rëndësishëm për hormonal femra).

  Për më tepër, ne duam të theksohet se shenjat shumë plentiful mujore, shoqëruar me dhimbje dhe shkelje të ciklit janë të një sëmundje shumë të pakëndshme. Prandaj ne ju rekomandojmë që të konsultoheni me gjinekologun tuaj për veprime të mëtejshme.
  Të qëndrojnë të shëndetshme!