Futsys në maja

Një herë në jetën e çdo gruaje duhet të merret me simptomat e mëllenjë. Shkarkimit pakëndshme, kruarje dhe djegie, dhe parehati të vazhdueshme. Që mëllenjë mund dhe duhet luftuar. Një trajtim efektiv është futsys ilaçe.

Pllakat futsys maja


Struktura është futsysa substancë flukanazol. Ajo është një sintetike derivative komponimet tyazolovыh ​​grup. Është ky komponent e bën të mundur që të përdorin të drogës në një shumëllojshmëri të rasteve. Komponent kryesor duke përdorur efektin elektoral në citokrom kërpudhave kontribuon në humbjen e veprimtarisë së komponimeve të veçanta në kërpudhat celular. Rezultati është kërpudhat vdekja qelizore dhe shkelje e të riprodhimit të tyre.

Pllakat futsys Maja efekt të dëmshëm mbi kërpudhave të gjini Candida, por toksicitetit të ulët në trupin e njeriut nëpërmjet ndikimit zgjedhor. Fluconazole është shumë më pak i dëshpëruar proceset tsytohromzavysymыe në mëlçi, në krahasim me substanca të tjera të ngjashme.
Futsys me mëllenjë mund të merret pa rrezik në organet e tjera. Pas gëlltitjes zhytur edhe nga traktit gastrointestinal. Bioavailability është shumë e lartë, kështu që lejohet të marrë tableta në çdo kohë të ditës dhe në masën e vakt e përthithjes varet.

Si për të marrë futsys me mëllenjë?


Futsys ka një aplikim shumë të gjerë. Ky mjet është paraqitur në sëmundjet infektive e lokalizimit të ndryshme. Kushtet vetmi: mikroorganizmave shkaktuar këto sëmundje të ketë ndjeshmëri të lartë ndaj veprimit të fluconazole. Ky mjet mund të përdoret edhe me gojë dhe të bëjë një zgjidhje për administrimin e infuzion.
Kur candidiasis drogës duke futsys herë. Doza e fluconazole është 150 mg. Për të reduktuar incidencën e përsëritje, të marrë këtë dozë duhet të jetë një herë në muaj. Mjeku tilla terapi përshkruan çdo pacient individualisht. Ajo mund të marrë nga katër muaj deri në një vit.

Për të parandaluar dozën e rekomanduar është 50-400 mg një herë në ditë. E gjitha varet nga rreziku i sëmundjes. Në qoftë se rreziku është i lartë (e cila është tipike për pacientët me neutropenia të rënda ose të zgjatur) doza është 400 mg në ditë.

Çfarë ju duhet të dini para se të merrni futsys?


Ky medikament ka një numër të contraindications. Këto përfshijnë mbindjeshmëri ndaj Fluconazole ose komponimet azole. Ju nuk mund të marrë flukonazolin dhe cisapride dhe dozë Fluconazole në 400 ml terfenadina. Ky mjet mund të merret gjatë shtatzënisë apo gji.

Sa për efekte anësore, trajtimi i mëllenjë futsysom në disa raste të shkaktojë dhimbje koke apo marramendje, konfiskimet janë parë rrallë ose shkelje e shije. Pilula mund të shkaktojë dhimbje në stomak, diarre, nauze dhe vjellje.
Gjithashtu, gjatë pritjes në futsysa rekomanduar mëllenjë refuzojnë për të përzënë automjetit apo mekanizma të tjerë të kontrollit. Nëse pacienti vërejtur sjellje paranojak ose halucinacione, ai thotë mbidozë.
Në marrjen e kësaj droge ka karakteristikat e tij:


  • nëse pacienti në trajtimin shkelur treguesit e funksionit të mëlçisë, ajo duhet të jetë gjithmonë nën mbikëqyrjen e një specialisti;

  • Pacientët me AIDS janë më të prirur për të zhvilluar sëmundje të rënda të lëkurës, sepse ndonjëherë shfuqizon pritje;

  • mëllenjë në pranimin shtatzënë e mjet mund të jetë vetëm në ato raste kur ka infeksione të rënda ose potencialisht të rrezikshme dhe skuqjet (përfitim për grua peshon më shumë rrezikun potencial të fetusit);

  • duke marrë përqendrimet Fluconazole në gjak dhe qumësht është i njëjtë si gjatë specialistë laktacionit nuk mund të përshkruajnë.