Trajtimi i mjeteve juridike popullore candidiasis

Në njerëz sëmundja është përmendur si candidiasis mëllenjë. Për fat të keq, kjo sëmundje u përball me një numër të madh të femrave. Por mos u bëni merak - candidiasis zakonisht shpejt dhe me sukses shëruar, gjëja kryesore - është koha për të filluar trajtimin, dhe jo shtyrë një kohë të pacaktuar.

Pse zhvillohet candidiasisShkaqet e kësaj sëmundjeje janë të shumta. Ndonjëherë ata kombinohen për të krijuar uyazyka favorshme për ndodhjen e mëllenjë. Kështu, zhvillimi i candidiasis mund të shkaktojnë:

 • pritja e kontraceptivëve të ndryshme hormonale (kontrollin e lindjes)

 • sistem imunitar të dobët

 • Ndryshimi i vazhdueshëm i partnerëve seksualë

 • sëmundje të ndryshme endokrine

 • Konsumi i tepërt i miellit dhe ushqim të ëmbël, pijet alkoolike


 • Trajtimi i candidiasis me anë të mjekësisë tradicionale  Në shumë shumë receta popullore përdoren komponentët e trajtimit candidiasis tilla si leh lisi dhe kamomil farmaci. Dhe gjë është se lisi leh ka një aftësi unike për të rivendosur Mukoza vaginale dhe kamomil është një antiseptik i shkëlqyer.
  Mjetet juridike popullore efektivisht të përballen me mëllenjë. Megjithatë, duhet të kihet parasysh se ata veprojnë kryesisht duke krijuar një ambient alkaline. Kjo e mërkurë vrasje patogjen maja - kërpudhave maja Candida gjini, por është shumë e favorshme për zhvillimin e sëmundjeve të ndryshme bakteriale seksualisht të transmetueshme. Pra, kini kujdes të vetë-trajtimin.

  Mjetet për trajtimin e gjenitale të jashtme dhe douching vaginale


  Kur candidiasis duhet të prodhojnë ekstrakte nga bimët mjekësore të tilla si:

 • kamomil

 • dëllinjë

 • buds thupër


 • Këto ekstrakte janë përdorur më pas për larjen e vulvë ose douching. Infusion mund të bëhet si me poshte:

 • Merrni një lugë ëmbëlsirë e ndonjë nga bimët e mësipërme

 • plotësoni këtë lëndë të parë 200 ml ujë të vluar

 • Cover enë me peshë të pranuar dhe prisni derisa ajo fitilin poshtë dhe nastoyitsya

 • Pastaj ju mund të filloni trajtimin


 • Gjithashtu mund të përdoret për douching dhe tarifat bimëve.

  Mbledhja e lisi leh, knotweed, acaroj dhe kamomil


  Përgatitja e përzierje e mëposhtme:

 • Merrni leh e lisit, farmaci kamomil, gjethe hithër dhe knotweed bar në një 1: 1: 3: 5, respektivisht, dhe këto përbërësit dhe përzierje mirë

 • pastaj dy lugë përzierje derdh një litër ujë të vluar

 • pastaj një peshë mbi zjarr dhe të sjellë një çiban, pastaj gatuaj edhe për pesë minuta

 • pastaj supë që rezulton duhet të thahet - dhe ju mund të filloni për të trajtuar candidiasis


 • Mbledhja me yarrow, rozmarinë, lisi leh dhe urtë • Merrni pjesë të barabarta barishte Yarrow, gjethet e rozmarinë dhe urtë gjethe, dhe lisi leh dy herë

 • përzierje të gjitha këto komponente

 • pas gjysmë gotë përzierje derdh tre litra ujë dhe të vënë në një shumë të zjarrit

 • Sjellë atë në një çiban, pastaj gatuaj për disa minuta

 • atëherë duhet të prisni derisa supë një të ftohtë pak, holluar me ujë dhe kypyacheno përdorur për larjen e vulvë

 • Nëse ju doni të shpenzojnë douching, nuk holluar mjet më parë

 • ajo gjithashtu mund të përdoret për prodhimin e swabs medicinale vaginale - duhet të përshkojë shtupë paholluar supa leshi pambuku dhe e vënë atë brenda


 • Trajtimi me zierje e Calendula


  Ajo është mirë të përshtatshme për trajtimin e Calendula freskëta. Por, në një majë, ju mund të merrni dhe të thata.

 • një lugë gjelle lule Calendula derdh një gotë me ujë të valë

 • Prisni rreth një orë deri në nastoyitsya automjeteve

 • atëherë ajo duhet të thahet

 • Pas kësaj supë rezulton njomet një shtupë pambuku dhe e vënë atë në vaginë

 • produkti medicinal mund gjithashtu të përdoret për larjen e vulvë

 • të kryer procedurat e tilla duhet të jenë dy apo tre herë në ditë


 • Supë kundër candidiasis gojë


  Për trajtim do t'ju duhet përbërësit e mëposhtme:

 • lule kamomil

 • lule Calendula

 • bari Yarrow

 • i urtë

 • Lë eukalipt

 • fruta dëllinjë

 • buds thupër

 • buds plepit • Të gjitha këto komponente të marrë në sasi të barabartë dhe përzierje mirë

 • pastaj të marrë dy lugë masë rezulton dhe derdh 200 ml ujë të vluar

 • atëherë drogës duhet të gatuaj për dhjetë minuta në një banjë me ujë

  pastaj të lënë të mbush për 45 minuta

 • ne fund te llojit afat droge

 • Pastaj fillojnë trajtim - të marrë lëngun e mishit në pjesë të 50 ml tri herë në ditë

 • pritja duhet të kryhet pasi të hahet


 • Trajtimi i candidiasis përdorur sode dhe jod • për litër ujë të zier të shpërndajë një lugë ëmbëlsirë e sode

 • Zgjidhja rezultuar derdh në një tas dhe të ulet në të për rreth gjysmë ore

 • ditën tjetër të bëjë të njëjtën gjë, por këtë herë të marrë dy litra ujë dhe sode, shtoni një tjetër lugë ëmbëlsirë e jodit

 • për të shpenzuar këtë procedurë derisa nuk mëllenjë kurë


 • Mjekimi me karrota


  Nëse vuani nga candidiasis - përfshijnë në dietën tuaj sa më shumë karrota. Ky vegjetal ka aftësinë për të stimuluar sistemin imunitar. Veçanërisht e dobishme për të pirë çdo ditë, lëng karrote natyrore.