Sapun maja

Mëllenjë (candidiasis) - shpesh një problem femër që parandalon krijon siklet dhe se si duhet vetëm për të luftuar. Në mënyra të shumta për të trajtuar candidiasis ofruar nga mjekësia moderne, është një gjenerata provuar metodë, e cila është që të përdorin maja sapun.
Sapun kundër mëllenjë ndihmon arsyet e mëposhtme: përbërja e tij paraqesin acideve yndyrore e natyrshme dhe e dobishme, natriumi, duke ju lejuar për të luftuar patogjene pa vrarë, ndërsa të dobishme. Ajo është alkaline, dhe për këtë arsye në mjedisin e tij se ai e do kërpudhat acid Candida, thjesht nuk mbijetojnë. Përdorin atë për të hequr qafe ndjenja e djegies, kruajtje dhe shkarkimi nga tvorozhystыh.

Trajtimi i sapun mëllenjë


Podmyvaniya sapun në maja, sipas atyre që e testuar këtë metodë për veten e tyre shpejt dhe në mënyrë efektive të eliminuar simptomat e kësaj sëmundjeje. Për ta bërë këtë:

  • holluar zgjidhje sapun në ngjyrë të bardha;

  • Të dhënat pidmyty zgjidhje vaginë;

  • pidmytysya nëpërmjet 1-15 orë me ujë të pastër të ngrohtë.


  • Një alternativë e si të përdorin maja sapun është dush me zgjidhje sapun. Ju duhet të pres një copë sapun integruar, shtoni patate të skuqura në një tas me ujë të ngrohtë, të ulen në të dhe prisni derisa uji nuk është i ftohtë. Kjo procedurë mund të bëjë jo më shumë se 3 herë si familje. sapun eliminon maja nga tharja e Mukoza, dhe kjo mund të rezultojë në efekte negative.

    Në metodën e trajtimit të përshkruar duhet rreptësisht të ndjekin një dietë, për shkak se ajo është e rëndësishme për të trajtuar të gjithë trupin, duke eliminuar shkakun, jo vetëm për të hequr qafe e shenjave të jashtme të sëmundjes. Së pari, ju duhet të harrojmë për ushqim të ëmbël, si dhe kërpudhave shumohen në mjedis, ushqimi i saj. Së dyti, për të përfshirë më shumë fibra në dietë për të rivendosur tretje, shkelja e së cilës shpesh është shkaku i candidiasis. Së treti, ne duhet të veshin vetëm linens pambuku, duke harruar kohën e dantella dhe sintetike. Përdorimi i pads përditshme është rreptësisht e ndaluar, sepse ato ndihmojnë kërpudhat të shumohen edhe më të shpejtë, duke krijuar një mjedis të ngrohtë dhe i lagësht.

    Në përgjithësi, sapun dush duhet të përdoret vetëm në këshillën e një doktori apo emergjente masave. Në asnjë rast nuk mund të braktisë ilaçe caktuar gjinekolog, sepse problemi mund të përkeqësohet.