Stuhia glicerinë maja

Glicerinë Storm - trajtime të njohura prej kohësh për mëllenjë. Përkundër moshë shumë të rëndësishme këtë recetë, debati në lidhje me efektivitetin e mjet nuk pushojnë për këtë ditë. Në këtë artikull, ne do të analizojë mundësitë terapeutike do të thotë, e konsiderojnë si të përdorin boraks në glicerinë, përshkruani mënyrë të detajuar dhe contraindications për përdorimin e këtij produkti.
Brown maja
Boraks farmakologjike Titulli në zgjidhjen glicerinë e tetraborate natriumi (zakonisht 20%, por edhe prodhon 5% dhe 10% zgjidhje). Me ndihmën e Boers trajtohen: mëllenjë, stomatit, bajame, plagë, sëmundje fungale. Glicerol Storm është përdorur si një antiseptik për përpunim të jashtëm dhe si pjesë e një trajtim të integruar të sëmundjeve infektive te traktit respirator sipërme.

Është e rëndësishme të mbani mend se boraks në glicerinë mund të përdoren vetëm nga jashtë, në doza dhe metodave të përshkruara nga mjeku juaj. Ndryshimi i paautorizuar ose doza regjim nuk mund të neutralizoj efektin terapeutik të parave, por edhe të dëmtojë shëndetin e pacientit.
Që infeksionit maja në gratë shtatzëna është gjithashtu një problem i rrallë debat në lidhje me përshtatshmërinë e boraks në glicerinë gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji nuk pushon. Kundërshtarët e kësaj metode të trajtimit kujton të toksicitetit të tetraborate natriumi (ky mjet është përdorur në industrinë e për të vrarë cockroaches kolonitë) dhe pasojat e mundshme negative të përdorimit të kimikateve të fortë në zhvillimin e fëmijës.

Në mbrojtje të mjet duhet thënë se efektiviteti i boraks në glicerinë është mjaft e lartë. Megjithatë, gjatë shtatzënisë dhe laktacionit është konsideruar si një contraindication për përdorimin e kësaj droge. Zgjidhja e boraks në glicerinë gjithashtu nuk përdorin në praninë e hypersensitivity apo intolerancës ndaj drogës, si dhe në rastet kur indet e prekura mucous janë dëme mekanike (plagët, çarje, seams). Nëse ju filloni duke përdorur të drogës kanë zhvilluar anemi pasur parregullsi menstruale, dhimbje të muskujve apo dridhje e duarve dhe këmbët - menjëherë të ndaluar trajtimin dhe informoni mjekun tuaj.

Glicerinë stuhi, metodën e aplikimit të


Shumë kanë dëgjuar për vlefshmërinë e boraks në glicerinë, por nuk e di se si të përdorin këtë mjet. Marrë në konsideratë shembull tetraborate sodiumi per trajtimin e candidiasis vaginale (mëllenjë).
Trajtimi minimal i mëllenjë kronike përdorimit boraks në glicerinë - 3-7 ditë. 3-4 nevojë e përditshme e trajtimit. Në raste të butë, simptomat është për të hequr vetëm një ose dy trajtime, por për të parandaluar recurrences duhet t'i nënshtrohen një kurs të plotë të trajtimit.

Para se të përdorni boraks, të kryejë douching zierje e bimëve (kamomil, Calendula ose urtë), një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium apo ujë të ngrohtë zier.
Pastaj njomet një shtupë pambuku në përgatitjen e injektuar atë në vaginë për 15-30 minuta. Në kohën e drogës më të mirë të shtrihem. Nëse ju përjetojnë kruarje apo djegie tampon duhet menjëherë të tërhiqet dhe të kalojnë një douching pak me ujë të pastër.
Vini re se efekti i stuhive - një thjesht lokal, direkt në burimin e infeksionit. Të hequr qafe të infeksioneve kronike maja duke përdorur këtë drogë thjesht e pamundur. Për trajtimin e sëmundjeve të avancuar nevojë për trajtim të plotë, integruar.

Për trajtimin e inflamacionit të bajamet ose candidiasis shpëlarje me gojë mund të zbatohen zgjidhje holluar boraks në glicerinë (1 tbsp. L. kripe dhe 05 h. L. boraks në gotë me ujë) dhe bajamet e procesit dhe indet e përflakur të fytit me një shtupë pambuku zhytur në një zgjidhje të natriumit tetraborate.