Arna të bardha në vaginë

Arna të bardha në vaginë janë rezultati i bilancit natyror të microflora vaginale.

Arsyet Bloom bardhë në vaginë


Arna të bardha - është, së pari, një shenjë e mëllenjë apo candidiasis. Në shkelje të sistemit imunitar aktivizohet microflora fungale, duke rezultuar në arna të bardha shfaqen.
Shenjat e para të pllakatë në vaginë është:

 • muret e bardhë brenda vaginës;

 • Hyrja në të bardhë e tanishme ndarjen curdled vaginë;

 • dhimbje gjatë urinimit apo edhe organet gjenitale djegur.


 • Në qoftë se koha nuk të parë një mjek, sëmundja mund të kapur zonat inguinale dhe madje edhe brenda kofshë.

  Së dyti, shkaqet e lulëzim të bardhë mund të jetë vaginosis bakteriale. Bakteret e kësaj sëmundjeje të bien në vaginë nëpërmjet hapjes së rektumit, për shkak të higjiena personale.
  Së treti, arna të bardha në vulvë mund të jetë për shkak të sëmundjeve të mitrës apo të mitrës.
  Së katërti, shkakton pllakë sëmundje mund të jetë seksualisht të transmetueshme: Trichomoniasis, gonorre, ureaplasmosis. Gjithashtu mund të shërbejë arsye vulvavohynyt, mangësi vitamina. Arna të bardha në vulvë mund të shkaktojë të brendshme edhe sintetike.

  Trajtimi i lulëzim të bardhë në vaginë


  A nuk do të vonojnë shkuar te mjeku! Nëse jeni të shtrënguar me trajtim, sëmundja mund të shkoni në një formë kronike, dhe të heqin qafe e shkarkimit të bardhë dhe kruarje mund të jetë shumë e vështirë.
  Konsultohuni me gjinekologun tuaj ose sëmundje veneriane. Do të emërohen për ju terapi individuale, dhe grupe të caktuara propyvshy tableta, kruarje dhe shkarkesë të bardhë të kalojë pa u vënë re.
  Për trajtim në shtëpi që ju mund të bëni në vendin e parë dhe urgjente, douching mund të përdorni një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium, kripëra ose Myramistin.

  Mos harroni se higjiena e duhur dhe të ndihmojë përditshme gjenitale të shmangur problemet e lidhura me shëndetin tuaj. Gjithashtu ju duhet të ndryshojë dietën tuaj dhe dietë. Është e dëshirueshme për të përjashtuar nga një kripur dietë, mbushur, skuqur. Sheqeri dhe pjekje të kontribuojë në rritjen e mikrobeve patogjene.