Bartolini - trajtim në shtëpi

Bartolini - një kancer bartolynovoy inflamacion, i cili shfaqet në cik vulvë. Sëmundja mund të jetë i njëanshëm (në shumicën e rasteve) ose bilaterale. Në mënyrë tipike, Bartolini shfaqet në faktorët e mëposhtëm:

 • organet gjenitale jo të higjienës personale;

 • Sëmundjet veneriane karakter;

 • imunodeficiencave në trup;

 • shkelje vaginë funksion samoochystytelnoy. • Ai vijon se shkaku kryesor i kësaj sëmundjeje është mikroorganizmave patogjene të cilat depërtojnë përmes uretrës dhe kancerit tub vaginë. Si rezultat, riprodhimi i mikrobeve kanal ndezur, bëhet e trashë dhe i fryrë, duke bllokojnë lumen e gjëndrës. Kjo bllokon mënyrë sekrecion jashtë, dhe procesi i shpejtë përhapet në gjëndra epitelit, duke shkaktuar një abscesi duket. Zgavrën e abscesit mund të arrijë madhësinë e një veze, dhe përmbajtja do të valoj ngjyra të trasha dhe purulent, të gjelbër me një erë të veçantë.


  Bartolini - trajtim në shtëpi  Nëse sëmundja shfaqet i dobët dhe jo i shoqëruar nga dhimbje të forta dhe abscese, atëherë ju mund të trajtoni bartolynyta zgjidhje hypertonic kripë. Kjo metodë e bën të mundur për të valoj dhe dezinfektoj vendin për të rritur vetë-zbulimin e saj, në të cilin një grua bëhet shumë më e lehtë. Trajtim bartolynyta kripë gara puna ka ndihmuar shumë gra, por kjo ndodh se faza e sëmundjes është duke punuar, kështu që ju duhet të shihni një mjek.


  Në disa raste, përveç zgjidhjes hypertonic kripë me Bartolini, pronarin e më të dëshpëruar "mrekulli" të kalojë në përdorimin e ointments Vishnevsky. Mjekimi është me inflamacion purulent mjaft efektive, por një trajtim i tillë nuk sjell shumë kënaqësi si "aromë" vaj në mënyrë të veçantë që trajtimin e sëmundjeve të shtëpisë dhe nuk shkojnë jashtë shumë.

  Mjetet juridike popullore bartolynyta  Përveç trajtimit mjekësor Bartolini eliminuar mjete popullore. Për shembull, një mjet i shkëlqyer i trajtimit është resorption bartolynyta e akumulimeve purulent Leeches (hirudotherapy). Këto "gjakpires" immunomodulators janë të shkëlqyera, por ky trajtim duhet të fillojë vetëm me ritme normale të hemoglobinës. Me ritme të ulëta mund të shkaktojë lëndim.

  Ujitur inflamacion duke përdorur një zgjidhje të dobët të Permanganat kalium dhe të bëjë kremra nga kamomil supë, Calendula, aplikoni lëng aloe.

  Është e rëndësishme të mbani mend se trajtimi kombëtar nuk bartolynyta gjithmonë të ndihmojë. Për shkak se struktura e trupit të njeriut janë të ndryshme, duke shkaktuar një nga gratë mjete popullore ndihmojë edhe shteti tjetër në vend të keq.

  Cilat do të jenë bartolynyta rezultateve në shtëpi?  Nëse nuk trajtohet, kjo sëmundje e shtëpisë dhe nuk do të konsultoni një mjek, ajo mund të rezultojë në pasoja të tmerrshme:


 • Abscesi mund të hapë veten, por jo të lëngshme do të shfaqet jashtë dhe brenda, duke rezultuar në rozplavlyatsya indeve, dhe formoi cellulitis (inflamacion i yndyrë) bigëzim.

 • Abscesi nuk mund të zbulojë. Ai vdes, pushon të shqetësojnë dhimbjen grua, por në çdo moment mund të fillojnë të rriten përsëri. Ky fenomen çon në bartolynytu kronike, duke krijuar një fokus të vazhdueshëm të infeksionit në trup dhe të çon në sëmundje të ndryshme. • Pra, në shenjë e parë e sëmundjes është më mirë që të konsultoheni me mjekun në lidhje me trajtimin për rastin tuaj, ndoshta ju nuk mund ta bëjë pa inflamacion antibiotike dhe sanitize.