Mjete popullore Trajtimi - Adenomyosis

Një shkak i shpeshtë i infertilitetit femëror është një sëmundje dhe adenomyosis. Ka ajo përmes dështimit hormonal dhe pamundësisë për të konceptoj është përveç shumë probleme të tjera të tilla si menstruacioneve dhimbshme, dhimbje gjatë raportit seksual dhe të paqes.
Trajtimi i mjeteve juridike popullore adenomyosis mitrës janë një alternativë për ndërhyrje kirurgjikale, e cila është përdorur shumë shpesh në rastin e kësaj sëmundjeje. Disa femra shkojnë për kirurgji për të hequr mitrës, nuk ka provuar para këtij metodat gjithë mundshme të shërimit.
Trajtimi mjetet juridike popullore adenomyosis nuk duhet të jetë i pakontrolluar, dhe të mbahet nën mbikëqyrje mjekësore. E pra, kur trajtimi Phytotherapy me shtesa dhe homeopati, hirudotherapy, kështu që efekti do të jetë më e vërtetë.

Trajtimi i bimëve adenomyosis


Për përdorim oral veçanta douches dhe tarifat bimëve që ndikojnë pozitivisht hormonet, për shkak se disa prej tyre janë vetë phytoestrogens - Substanca e hormoneve me origjinë bimore.
Popular mitrës Upland trajtim adenomyosis - barishte brewed dhe për të marrë tri herë në ditë, dhe kjo e bën douching. Por në qoftë se lënë pas dore sëmundje, trajtim i tillë do të jetë i paefektshëm.
Shpesh e përdorur dy bimëve të ndryshme mbledhjen, njëra prej të cilave është marrë në fazën e parë të ciklit, dhe një tjetër - në të dytin, për tre deri në katër muaj.

Recetë №1 - delli, tansy, thupër veshkave, plep, flamurin e ëmbël dhe celandine janë në numër të barabartë dhe brewed një lugë çaji filxhan grumbullimin ujë të valë. Merrni 70 ml tri herë në ditë, pas ngrënies.
Recetë №2 - anise, Qipro, tërfili, i urtë, jamball, manaferrat rrush pa fara, gjithashtu, në pjesë të barabarta. Përgatitja dhe të përdorin një recetë të ngjashëm parë.
Nuk janë koleksione të tjera të përbërjes të ndryshme të cilat janë përdorur më shpesh.
Trajtimi i sëmundjes balta
Metodat popullore Trajtimi përfshin përdorimin e një balte adenomyosis mitrës. Merrni një pjesë të zakonshëm balte të kuqe, të cilat mund të gjenden në natyrë ose në barnatore blu. Pjesët janë mbushur me ujë për 10 orë deri tenderit, atëherë formuar një masë nxehtësinë e nevojshme trashë në formën e torta vendosin mbi barkut të poshtëm per dy ore. Clay ka veti anticancer dhe përmban një lloj të mineraleve të vlefshme.