Tansy Aborti

Besohet se përdorimi i bimëve dhe concoctions të trajtuar diçka kontribuon për shërim efikas dhe pothuajse e sigurt. Ky mit daton që nga kohët e lashta, kur ndihma mjekësore ishte në dispozicion vetëm për popullatën pasur. Edhe pse sot ne jetojmë në një moshë të mjekësisë shkencore prosperitetit, shumë prej zakon preferojnë të trajtohen mjete popullore.
E njëjta gjë vlen edhe për shtatzëni të padëshiruar. Në vend që të kërkojnë këshillën e një doktori - një gjinekolog disa gra të përpiqet për të përballuar me këtë problem duke përdorur recetave kombëtare.

Për shembull, një recetë e zakonshme është nga zierje shtatzënisë së tansy. Më parë në fshatrat e vajzave ditur në shtatzëninë në një menstruacioneve vonesë përdorur misk. Supë bazuar në lule ndihmën e saj për të lënë shtatzëninë e padëshiruar dhe menstruacioneve shkaktuar.


Si abortit misk?


Për të shpjeguar se si ndërprerja e shtatëzanisë përdorur misk, ne duhet të marrë parasysh vetitë e saj. Për shkak se kjo barishte është një barishte toksike, dhe veprimi i saj shkakton tkurrje të muskujve të butë, përdorimi i miskut mund të shkaktojë abortin në rast të shtatzënisë, duke shkaktuar përleshje të. Substancat toksike inflorescences e tansy hyjnë në trupin e një gruaje shtatzënë, duke shkaktuar helmimin e fetusit, të cilat në fund të fundit mund të çojë në vdekje.

Vendimi për të përdorur tansy si një mjet për të shtatzënisë, të jenë të vetëdijshëm për efektet e mundshme anësore dhe toksicitetit. Në qoftë se doza e gabuar llogaritur në bazë të moshës gestational dhe pesha e grave, efekti i tansy mund të jenë të pamjaftueshme ose, anasjelltas, e tepruar. Në versionin e parë ka raste të abort jo të plotë ose vdekjen e fetusit, pa dëbimit të tij nga mitër. Ky fakt mbetet embrioni rrezikshme dekompozimi në mitër, ata kalbet, infeksion dhe aderimi sepsa. Në një tjetër mishërim, në përqëndrime shumë të larta, miskut hapja e mundshme e gjakderdhje të brendshme dhe arresti kardiak. Përdorimi i zierje e tansy Aborti në shtëpi për recetat e dyshimta kërcënon dëm të pariparueshëm për shëndetin e gruas dhe mund të shkaktojë vdekjen.


Aplikimi e myshkut gjatë shtatzënisë


Lulet e tansy është përdorur jo vetëm për abort. Toksiciteti i tij është përdorur si një armë për të luftuar parazitët. Pronat e shërimit të tansy ndihmojë në trajtimin e hepatitit, ftohjet, në presion të ulët, në rast të përkeqësimit të gastrit, kolit dhe kështu me radhë. D. Në mënyrë të ngjashme, ajo është përdorur për aplikimet në natyrë, të tilla si në trajtimin e reumatizma dhe përdhes. Ndër të tjera pije gjëra tansy zierje për lehtësimin e tensionit nervor, pagjumësi dhe dhimbje koke.

Kjo gamë të gjerë të Sëmundjet, e cila lufton misk, mund të shtyjë një grua për të bërë recetave përdorim nga kjo barishte për të rikthyer shëndetin e tyre. Dhe në qoftë se në rastin e një personi të zakonshëm me imunitet të moderuar, tansy mund të sjellë përfitime reale, situata e shtatzënisë ajo mund të luajë në dëmin. Prandaj, përdorimi i miskut kundërindikuar në shtatzëni, madje edhe si një mjet për trajtim.

Si të krijoj misk?Tansy si një ilaç popullore për abortin në disa raste mund të shkaktojnë pasoja të rënda, të tilla si dehje dhe shterpësinë. Megjithatë, të vetëdijshëm për rrezikun e komplikimeve për disa shekuj, gratë e përdorin atë për të nxitur menstruacioneve. Për këtë tansy 2 teaspoons brewed filxhan me ujë të valë dhe pini 2 lugë. lugë 3 herë në ditë para ushqimit.

Është e rëndësishme të mbani mend se pa marrë parasysh sa efikase ju duket mjete popullore, nuk kanë të mbrojtura të afërmit dhe miqtë e tyre, ndërsa aborti sigurta, të kryera nga profesionistët në spital dhe duke rrezikuar jetën e tyre, ju nuk do të arrijë të mira.