Display #
Title Author Hits
3 muaj nuk mujore admin 123
Ablacioni endometrial admin 149
Adnexitis kronike - simptomat dhe trajtimi admin 110
Adnexitis Left-side admin 180
Adnexitis njëanshëm admin 127
Adnexitises - antibiotikët admin 132
Adnexitises - Simptomet, trajtim admin 121
Adnexitises - trajtim admin 122
Algodysmenorrhea - ajo admin 111
Algomenorrhea fillore dhe sidomos trajtimi i saj admin 122
Amenorrhea - trajtim admin 114
Androgens në gratë - Trajtimi admin 113
Anehohenne formimi në gji admin 149
Anurii - ajo admin 285
Arsyet dhe problemet e gjinekologjisë fëmijëve admin 182
Arsyet për sëmundjet e grave admin 123
Atresia qafës admin 122
Çarje në buzët gjenitale admin 86
Cervicitin - Shkaqet admin 105
Cervicitin - trajtim admin 98
Cervicitin - Trajtimi i mjeteve juridike popullore admin 103
Cervicitin kronike admin 87
Chafing nën gjinjtë - trajtim admin 99
Citologjia në gjinekologji admin 103
Colposcopy Extended admin 116
Cove PA dhe Shtatzënia admin 136
Cysts Endocervical admin 110
Daisy në gjinekologji admin 115
Douching me erozionit kamomil admin 104
Douching sode për konceptim admin 111
Douching vaginë admin 118
Droga Antimicrobial në Gjinekologji admin 120
Droga Eubiotics në Gjinekologji admin 114
Droga moderne të kontracepsionit brez i sigurt i ri admin 98
Dysbiosis vaginë - trajtim admin 120
E. coli në vaginë admin 583
Ekzaminim vaginal admin 148
Endocervicitis kronike admin 94
Ënjtje e labia admin 134
False reagim pozitiv Wassermann admin 100
Fibroadenoma e gjirit - Trajtimi admin 220
Fibroadenomatoz kanceri i gjirit - trajtim admin 99
Fizioterapia në gjinekologji admin 121
Gidrosalpinks - trajtim admin 116
Grass celandine - përdorimi në gjinekologji admin 106
Gratë Cystocele admin 117
Gratë Kondyllomы - trajtim admin 121
Gratë nokturia - trajtim admin 124
Gratë Trajtimi ureaplasmas Si për të trajtuar admin 129
Gratë Ureplazma - shkaqet admin 134
Gunga mbi buzët gjenitale admin 138
Gunga për të dalë admin 135
Hematometra pas medaborta - trajtim admin 119
Heqje e murit vaginal të përparmë admin 182
Hysteroscopy zyra admin 108
Infeksion Pishtari admin 111
Infeksion Staph në gjinekologji - trajtim admin 142
Infeksionet e fshehur në gratë admin 136
Infeksionet pishtari - Transkript admin 104
Inflamacion i shtojca - Shkaqet admin 135
Inflamacion i shtojca - trajtim admin 116
Inflamacion i vaginës admin 142
Inflamacion Labia admin 142
Inflamacioni i qafës së mitrës admin 121
IPR - trajtim admin 122
Iritim në buzët gjenitale admin 364
Kanali i qafës së mitrës admin 126
Kimik nipples admin 132
Kontesteve - shërimin pronat në gjinekologji admin 103
Kraurosis vulvë admin 128
Labia fryrë admin 142
Lëngu në mitrës - e cila është admin 102
Lëngu nga vagina admin 1936
Limfogranullomën veneriane admin 112
Lingerie pas mastectomy admin 126
Lyth në dalë admin 190
Lyth në vend intim admin 134
Lythat Flat admin 135
Madhësia gjëndër cikël me ditë admin 155
Malavi në gjinekologji admin 114
Mangësitë dhe parandalimi i tyre admin 106
Mbështjelljes në legen admin 97
Mbështjelljes në mitër admin 104
Mbjellja e kanalit të qafës së mitrës admin 116
Menopauza - ajo admin 131
Menopauza e hershme - Shkaqet admin 182
Metritis kronike admin 98
Metrorrhagia - Shkaqet admin 162
Mifepristone - analoge admin 214
Mjedisi acid i vaginës admin 156
Mjete popullore Trajtimi - amenorrhea admin 134
Mosveprimi i vaginës admin 113
Mukusit nga vagina admin 255
Mycoplasma henytalyum - ajo admin 162
Myomectomy Konservatore admin 118
Ndjesi shpimi gjilpërash në mitër admin 190
Nënshkruajnë vaginë admin 128
Oman - pronat e shërimit në gjinekologji admin 120
Oophoritis kronike admin 90
Osteoporozën shpinë admin 136
Outgrowths vaginë admin 139
Papilomat mbi buzët gjenitale admin 165
Parandalimi i sëmundjeve seksualisht të transmetueshme admin 156
Patologji endometrial admin 138
PCR Diagnoza e infeksioneve - transkripti admin 154
PCR Gjinekologji - ajo admin 135
PCR për klamidia admin 140
Pelvioperitonit në gjinekologji admin 124
Përdorimi kamomil në gjinekologji admin 124
Përgatitjet e estrogjenit admin 126
Pieloektaziya veshkave admin 130
Pimples mbi buzët gjenitale admin 129
Plagë në buzë gjenitale admin 128
Polip placentar pas medaborta admin 133
Polip qafës admin 148
Polipoza endometrial admin 123
Polyuria - Shkaqet admin 174
Pradzhysan dhe Utrozhestan - ndryshimi admin 125
Primenopauzal - ajo admin 109
Progesterone në ushqim admin 314
Puçrrat në të dalë admin 108
Pyavky në gjinekologji admin 107
Qafës polip - shkaqet admin 157
Qafës polip - trajtim admin 114
Qafës zgjeruar admin 125
Qirinj analgesics në gjinekologji admin 115
Qirinj Syntomytsynovыe në gjinekologji admin 111
RDV në gjinekologji admin 115
Rehabilitimit në gjinekologji admin 118
Rektovahynalnыy gyp admin 118
Remens - analoge admin 107
Rritja e aciditetit të vaginës admin 178
Rritja Hormoni - trajtim admin 138
Ruaj Bukuri përmes Mezoterapia admin 117
Salpingjitit - trajtim admin 118
Salpingooophoritis - trajtim admin 101
Sëmundje inflamatore e pelvikut admin 309
Sëmundjet e vaginës admin 169
Sëmundjeve ngjitëse seksuale në gratë admin 155
Serozometra - ajo admin 120
Shënon shtrirje në zemrat admin 97
Shkelja e microflora e vaginës admin 107
Simptomat dhe mjete popullore Trajtimi adnexitis admin 131
Simptomat dhe trajtimi metroendometritis admin 117
Sindromi aborti Post admin 145
Sindromi i hyperandrogenism në gratë admin 114
Sindromi ovulatory admin 142
Sindromi Stein-Leventhal admin 107
SMC në gjinekologji admin 172
STOP-mitrës fibroids gjitha TRAJTIMIT TË SAJ DHE METODAT admin 158
Stresi mosmbajtjeje urinar admin 104
Suposte anti-inflamator vaginale admin 163
Tamponin me dimeksid në gjinekologji admin 105
Terapi magnetike në gjinekologji admin 145
Terapi Photodynamic në gjinekologji admin 101
Test Zimnitskiy admin 120
Thatësi vaginale admin 145
Thermography admin 117
Thiosulfate natriumi në gjinekologji admin 96
Trachomatis Chlamydia në gratë admin 116
Trajtim lymphostasis duart pas mastectomy admin 117
Trajtimi adnexitis - droga admin 135
Trajtimi adnexitis në shtëpi admin 130
Trajtimi andeksyt kronike admin 97
Trajtimi i cervicitin kronike admin 114
Trajtimi i hyperplasia endometrial pas scraping admin 129
Trajtimi i infertilitetit admin 122
Trajtimi i mbështjelljes në gjinekologji admin 132
Trajtimi i osteoporozës në gratë admin 112
Trajtimi i salpingo kronike admin 175
Trajtimi i trichomoniasis në gratë admin 171
Trajtimi i urethritis grave - droga admin 114
Trajtimin e fibroids herbs admin 129
Trajtimin e inflamacionit të traktit urinar admin 126
Traktit urinar Infeksioni - Mjekimi admin 367
Transpozimi i uretrës admin 121
Trashësia e endometrium në ditë të ciklit admin 275
Treponema pallidum - ajo admin 124
Trichomoniasis - trajtim admin 102
Ureaplasma parvum - trajtim admin 118
Urethral ngushtim admin 187
Uretrës në gratë admin 123
Uretriti në gratë - Trajtimi admin 112
Vaginë rehabilitimit admin 99
Vaginitis atrofik admin 134
Vazhdimësia gjëndër admin 123
Virus njerëzor lyth në gratë admin 139
Vlera e LH dhe FSH - standarde admin 244
Vula cik mbi seksin admin 102